AppleSpravodajstvo

Toto sú 3 hlavné zmeny, ktorými prejde budúcoročný iPhone

Známy analytik venujúci sa spoločnosti Apple predpovedá výrazne zmeny nových iPhone telefónom až v budúcoročných modeloch.

Analytik Ming-Chi Kuo, ktorý sa sústreďuje na spoločnosť Apple  predpovedá vo svojej správe pre budúcoročnú sériu modelov iPhone tri hlavné vylepšenia: nový dizajn, podporu 5G a upgrade funkcie kamier. Na report poukazuje portál 9to5mac.com.

iPhone telefóny vo roku 2020 prejdu viacerými zmenami

Očakávaná zmena dizajnu iPhone od Applu údajne príde až budúci rok. Nasvedčuje tomu odhalenie tohtoročného modelu, ktorý viacmenej zachováva starší dizajn s jedinou zmenou a to štvrcovým modulom kamery.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Kuo predpovedá, že kamera budúcoročného iPhone bude obsahovať zadný „time of flight“ (ToF) senzor. Tento by mohol výrazne vylepšiť kvalitu fotiek a ponúknuť rozšírenú virtuálnu realitu. Súčasťou budúcoročných modelov má byť OLED displej s veľkosťou 5,4 a 6,7 palcov namiesto súčasných 5,8 a 6,5 palcov pri modeloch XS a XS Max.

Podpora 5G má byť pridaná až budúci rok. Tohtoročný iPhone 11 pravdepodobne vynechá podporu tejto novej siete, ktorá je postupne inštalovaná operátormi.

Iná zmeny, ktoré spomína Kuo vo svojej správe sú ultra širokopásmová technológia (UWB), ktorá príde s novým dizajnom antény. UWB predpovedá na základe nového iBeacon protokolu (lokalizačná technológia, ktorá sa špecializuje na indoorové prostredie). iBeacon je tvorená sieťou nízkoenergetických Bluetooth vysielačov, tzv. majákov („beacons“), ktoré dokážu mobilným zariadeniam podať identifikačné informácie. Tie môžu ďalej spracovávať aplikácie nainštalované v mobilných zariadeniach a využívať ich pre zobrazenie ľubovoľného obsahu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close