HuaweiSpravodajstvo

Huawei oznamuje množstvo predaných zariadení P30 a P30 Pro. Hoci číslo je veľké, tak na iPhone XR sa však nechytá

Spoločnosť Huawei predala viac ako 16,5 milióna zariadení P30 a P30 Pro, a to len 6 mesiacov od ich predstavenia.

Počas IFA 2019 spoločnosť Huawei zdieľala informácie ohľadne predajov smartfónov z produktovej línie P30, ktoré sú vskutku obrovské. Podľa oficiálnych čísiel zverejnených spoločnosťou, Huawei predal viac ako 16,5 milióna  zariadení P30 a P30 Pro. Na tému upozornil portál wccftech.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Predaje budú ešte rásť

Ďalšia vlna predajov zariadení P30 je ešte pred nami. Možno ju očakávať  po 19. septembri, kedy spoločnosť Huawei predstaví novú produktovú sériu zariadení Mate 30, ktorá bude mať bezpochyby z pohľadu zákazníkov pozitívny dopad aj na cenu smartfónov P30 a P30 Pro.

Spoločnosť Huawei v rámci Twitterového statusu zároveň zverejnila informáciu, že spoločnosti sa podarilo na globálnom trhu zvýšiť predaje o 53%. Stále to však nie je dostatok, aby sa podarilo Huawei prekonať predaje spoločnosti Apple. V prípade amerického technologického giganta sa podarilo dosiahnuť predaje vo výške 26,9 milióna predaných zariadení iPhone XR, a to len 6 mesiacov od jeho oficiálneho predstavenia. Určite by bolo zaujímave zistiť, aké reálne dopady mali sankcie zo strany americkej vlády na predaje smartfónov, obzvlášť v prípade vlajkových lodí, ktoré stoja rádovo niekoľko stoviek.  Brali by ste v prípade kúpy telefónu od Huawei do úvahy aj možné komplikácie spôsobené sankciami zo strany USA alebo nie?

Mimochodom, už 10. septembra, teda v  najbližší utorok sa očakáva, že spoločnosť Apple predstaví novú generáciu telefónov iPhone.

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close