Spravodajstvo

Instagram chystá zmenu. Pozrite sa, aký obsah bude zobrazovať rozmazane!

Užívatelia Instagramu boli vždy veľmi šikovní pokiaľ šlo o vyhľadanie dier v pomienkach používania vďaka nekonzistentnému a vyložene podivnému cenzurovaniu snímok, ktoré sociálna sieť zverejnila na svojej platforme.

Je to vzťah „všetko alebo nič“. Vašim príspevkom sa buď podarí preliezť popod radar, alebo sú odstránené zo siete a zakázané. Avšak, to všetko sa má zmeniť – apoň trochu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Instagram sa chystá vydať novú funkciu, ktorá rozmaže fotografie a videá, ktoré obsahujú citlivý materiál. Ak sa na neho sťažuje dostatok používateľov a ohlásia váš príspevok, instagramovská polícia skontroluje obsah a zváži, či je urážlivý. Ak má váš príspevok urážlivý potenciál, bude váš obsah rozmazaný s varovaním, ktoré hovorí: „Táto fotka obsahuje citlivý obsah, ktorý niektorí ľudia môžu považovať za urážlivý alebo rušivý“.

Aký obsah sa považuje za „citlivý?“

Podľa korešpondencie medzi The Verge a Instagramom sa spoločnosť najprv zamerá na preskúmanie materiálov, ktoré zobrazujú násilie a krutosť. Príklady zahŕňajú:

„Skupiny ochrancov zvierat, ktoré zdieľajú obsah ako napr. podmienky, v akých sú zvieratá vystavované testovaniu alebo týranie zvierat, alebo obsah, ktorý zvyšuje povedomie o humanitárnych krízach po celom svete (hladomor, vplyv vojny na miestne komunity a pod.).“

Zdroj: blog.instagram.com

Citlivý materiál sú podľa Instagramu príspevky, ktoré boli vyhodnotené ako urážlivé, ale technicky neporušujú zmluvné podmienky služby. Instagram nepovoľuje úplnú nahotu, ale umožňuje užívateľom zdieľať takmer nahé fotografie.

Ak boli vaše snímky rozmazané, užívatelia môžu jednoducho kliknúť na obrazovku a odblokovať celý príspevok. Dôvod pre to je jednoduchý: ochrana mladistvých a dospelých pred náhodným alebo nevedomým prezeraním urážlivého materiálu. Instagram uviedol, že upozornenie o citlivom obsahu sa začne používateľom zobrazovať okamžite.

Zdroj: blog.instagram.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close