Huawei má nové “véčko”. Toto je P50 Pocket. Čo ponúka?

Huawei P50 Pocket je novým zariadením z kuchyne čínskeho giganta. Ide o véčko, ktoré bude konkurovať smartfónom z rady Galaxy Z Flip.

Huawei P50 Pocket_uvodny
Zdroj: Huawei

Hoci Vianoce sú až zajtra, tak aj napriek tomu, Huawei prináša pre fanúšikov spoločnosti darček v podobe nového zariadenia. Portál gsmarena.com upozorňuje na to, že čínsky technologický gigant ukázal svetu nový skladateľný smartfón, P50 Pocket.

Toto je nový P50 Pocket

Ako môžete nižšie vidieť, tak ide o „véčko“, ktoré sa môže pochváliť nielen kompaktnými rozmermi, ale i dizajnom, ktorý na prvý pohľad zaujme. Poďme však pekne po poriadku.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Huawei P50 Pocket_1
Zdroj: Huawei

Huawei P50 Pocket prichádza so skladacou obrazovkou, ktorá je veľkou 6,9“. Samozrejme, ide o typ displeja OLED, ktorý sa môže pochváliť zobrazovacou frekvenciou 120Hz. Okrem iného, displej disponuje i rozlíšením 2790 x 1188 bodov a pomer strán je 21:9. Nechýba ani predná selfie kamera, ktorú nájdete v priestrele vo vrchnej časti  obrazovky.

Huawei P50 Pocket_2
Zdroj: Huawei

Zariadenie sa chváli i vonkajším displejom, ktorý je veľkým 1“ a je v tvare kruhu. Huawei hovorí, že dokáže viac, ako len zobrazovať čas, dátum a notifikácie. Pochváliť sa môže napríklad i widgetmi, napríklad pre aplikácie, ako sú mapy, či hudobný prehrávač.

Huawei P50 Pocket_3
Zdroj: Huawei

Nad vonkajším displejom nájdete ešte kamerový modul, ktorý disponuje tromi snímačmi. Hlavná kamera disponuje rozlíšením 40 megapixelov. Ide o kamerou s 26mm ekvivalentným objektívom, ktorá je doplnená o  13 megapixelový ultraširokouhlý snímač s clonou f/2,2. Tretí snímač je ultraspektrály a disponuje rozlíšením 32 megapixelov s clonou f/1,8. Tento snímač má zlepšiť najmä podanie farieb, prezrádza spoločnosť.

Huawei P50 Pocket_4
Zdroj: Huawei

Čo sa týka procesora, tak zariadenie disponuje čipom Snapdragon 888 s podporou 4G technológie, bohužiaľ. Procesor je doplnený o 8/12GB RAM spolu s 256/512GB úložným priestorom. V prípade softvéru, zariadenie je poháňané operačným systémom HarmonyOS. Ďalej poteší batéria s kapacitou 4 000 mAh, ktorú možno nabiť prostredníctvom technológie rýchleho nabíjania pri výkone 40W.

Huawei P50 Pocket_5
Zdroj: Huawei

Čo sa týka ceny, tak telefón nie je lacným. Huawei prezradil, že od dnešného dňa je smartfón dostupný naprieč Čínou pričom si za neho pýta 8 988 CNY (~1 250€), resp. 10,988 CNY za výkonnejší model (~1530€). Čo sa týka globálnej dostupnosti, tak Huawei nezdieľal podrobnosti, kedy bude zariadenie dostupné i mimo Číny. Portál gsmarena.com však hovorí, že podľa ich zdrojov, smartfón bude dostupným pre globálnych používateľov už čoskoro.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre