HuaweiSpravodajstvo

Huawei má nové “véčko”. Toto je P50 Pocket. Čo ponúka?

Huawei P50 Pocket je novým zariadením z kuchyne čínskeho giganta. Ide o véčko, ktoré bude konkurovať smartfónom z rady Galaxy Z Flip.

Hoci Vianoce sú až zajtra, tak aj napriek tomu, Huawei prináša pre fanúšikov spoločnosti darček v podobe nového zariadenia. Portál gsmarena.com upozorňuje na to, že čínsky technologický gigant ukázal svetu nový skladateľný smartfón, P50 Pocket.

Toto je nový P50 Pocket

Ako môžete nižšie vidieť, tak ide o „véčko“, ktoré sa môže pochváliť nielen kompaktnými rozmermi, ale i dizajnom, ktorý na prvý pohľad zaujme. Poďme však pekne po poriadku.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Huawei P50 Pocket_1
Zdroj: Huawei

Huawei P50 Pocket prichádza so skladacou obrazovkou, ktorá je veľkou 6,9“. Samozrejme, ide o typ displeja OLED, ktorý sa môže pochváliť zobrazovacou frekvenciou 120Hz. Okrem iného, displej disponuje i rozlíšením 2790 x 1188 bodov a pomer strán je 21:9. Nechýba ani predná selfie kamera, ktorú nájdete v priestrele vo vrchnej časti  obrazovky.

Huawei P50 Pocket_2
Zdroj: Huawei

Zariadenie sa chváli i vonkajším displejom, ktorý je veľkým 1“ a je v tvare kruhu. Huawei hovorí, že dokáže viac, ako len zobrazovať čas, dátum a notifikácie. Pochváliť sa môže napríklad i widgetmi, napríklad pre aplikácie, ako sú mapy, či hudobný prehrávač.

Huawei P50 Pocket_3
Zdroj: Huawei

Nad vonkajším displejom nájdete ešte kamerový modul, ktorý disponuje tromi snímačmi. Hlavná kamera disponuje rozlíšením 40 megapixelov. Ide o kamerou s 26mm ekvivalentným objektívom, ktorá je doplnená o  13 megapixelový ultraširokouhlý snímač s clonou f/2,2. Tretí snímač je ultraspektrály a disponuje rozlíšením 32 megapixelov s clonou f/1,8. Tento snímač má zlepšiť najmä podanie farieb, prezrádza spoločnosť.

Huawei P50 Pocket_4
Zdroj: Huawei

Čo sa týka procesora, tak zariadenie disponuje čipom Snapdragon 888 s podporou 4G technológie, bohužiaľ. Procesor je doplnený o 8/12GB RAM spolu s 256/512GB úložným priestorom. V prípade softvéru, zariadenie je poháňané operačným systémom HarmonyOS. Ďalej poteší batéria s kapacitou 4 000 mAh, ktorú možno nabiť prostredníctvom technológie rýchleho nabíjania pri výkone 40W.

Huawei P50 Pocket_5
Zdroj: Huawei

Čo sa týka ceny, tak telefón nie je lacným. Huawei prezradil, že od dnešného dňa je smartfón dostupný naprieč Čínou pričom si za neho pýta 8 988 CNY (~1 250€), resp. 10,988 CNY za výkonnejší model (~1530€). Čo sa týka globálnej dostupnosti, tak Huawei nezdieľal podrobnosti, kedy bude zariadenie dostupné i mimo Číny. Portál gsmarena.com však hovorí, že podľa ich zdrojov, smartfón bude dostupným pre globálnych používateľov už čoskoro.

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close