ANDROIDSamsungSpravodajstvo

Chystá sa Samsung „rozlúčiť“ s Androidom? Tento operačný systém by ho mohol v budúcnosti nahradiť!

Známy leaker naznačuje, že Samsung je o krôčik bližšie k tomu, aby nahradil Android vo svojich smartfónov za alternatívny OS Fuchsia.

Android je v súčastnosti aktívnym približne na 3 miliardách zariadeniach z čoho 2,5 miliardy sú smartfóny. Môže sa zdať, že Android je nezastaviteľný a iná budúcnosť, ako tento operačný systém po boku iOS, neexistuje. Najbližšie roky môžu priniesť však zmeny, hovorí známy leaker informácií. Dohyun Kim naznačuje, že Samsung zintenzívňuje práce na tom, aby nahradil Android alternatívnym operačným systémom Fuchsia.

„Samsung sa lúči s Adroidom. Privítajme Fuchsiu“ hovorí leaker

Ako naznačuje leaker informácií, tak táto transformácia, samozrejme, neprebehne týmto okamihom, ale bude trvať niekoľko rokov. Portál sammobile.com, ktorý poukazuje na slová leakera zároveň dodáva, že je ešte veľmi skoro povedať, či nad Fuchsiou bude stáť i nadstavba One UI, alebo úplne iné rozhranie.

Rovnako treba uviesť, že postupný prechod z Androidu na Fuchsiu, nie je výmyslom len spoločnosti Samsung. Ide skôr o generačnú obmenu operačného systému. Fuchsia OS je operačný systém, za ktorého vývojom stojí spoločnosť Google. Rovnako však treba dodať, že jedným z partnerov, ktorý pracuje na tomto OS, je i kórejský výrobca smartfónov.

„A pretože sa zdá, že Samsung je už zapojený do vývoja Fuchsie, môže mu to dať náskok pred jeho konkurentmi, ktorí nie sú.“ píše portál Sammobile.com.

Na rozdiel od operačného systému Android, Fuchsia nepoužíva jadro Linuxu, ale nový kód s názvom Zircon. Nový OS by mal byť veľmi podobný tomu od spoločnosti Huawei, Harmony OS. Ide totiž o operačný systém, kde nehrajú hlavnú úlohu už len smartfóny, ale i ďalšie zariadenia. Tablety, počítače, chytré hodinky a podobne. Inými slovami, má ísť o OS určený pre všetky zariadenia.

V závere treba dodať, že prechod bude nejakú chvíľu ešte trvať, takže neočakávajte, že operačný systém Android v dohľadnej dobe zmizne. A hoci to vyzerá ako desivá zmena, môže to byť krok k lepšiemu.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close