HuaweiSpravodajstvo

Honor X10 od Huawei je predstavený. Pozrite sa, čo všetko ponúka. Jedna vec mu však chýba

Huawei predstavil Honor X10

Spoločnosť Honor, ktorá patrí pod krídla Huawei, určite netreba nikomu zvlášť predstavovať. Obzvlášť v našom regióne, kde sú telefóny tejto značky veľmi populárne.

Nový kráľ strednej triedy? Posúďte sami

Portál fonearena.com poukazuje na predstavenie dlho očakávaného smartfónu Honor X10, ktorý sa zaraďuje medzi smartfóny vyššej strednej triedy, hneď vedľa minuloročné vlajkové lode.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Už na prvý pohľad zaujme unikátnym diamantovým dizajnom. To však nie je všetko čo ponúka. Na prednej strane nájdeme 6,63“ FHD+ LCD displej, ktorý pokrýva 92% prednej steny. Bohužiaľ vzhľadom na použitú technológiu, nie je vybavený skenerom odtlačkov prstov v displeji. Ten nájdeme v bočnej hrane zariadenia. Na druhú stranu, ponúka 90Hz displej so vzorkovacou frekvenciou 180Hz. Okrem iného 16-megapixelová selfie kamera je vysúvacou.

HONOR-X10-1
Zdroj: Huawei (Honor)

Zariadenie z pohľadu výkonu určite bude patriť medzi „silnejšie“ smartfóny. Poháňa ho totiž procesor Kirin 820 s podporou 5G technológie. Okrem iného ho dopĺňa 8GB RAM LPDDR4x (resp. 6GB v slabšej verzii) v kombinácii so 128GB (resp. 64GB) úložným priestorom. Ide tak vskutku o dostačujúci výkon, a to aj pre mierne náročnejších používateľov.

Hlavným lákadlom zariadenia bude však bezpochyby kamera. Hlavný snímač je totiž rovnaký, ako nájdete v produktovej rade smartfónov P40, Sony IMX600 so 40-megapixelovým rozlíšením s clonou f 1/1.8 (ide o otvor premenlivej veľkosti, ktorý reguluje množstvo dopadajúceho svetla na objektív). Doplnený je o 8-megapixelový superširokouhlý objektív a 2-megapixelový marko objektív.

Z pohľadu konektivity zariadenie podporuje 5G SA/NSA, Dual 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11ac (2.4GHz/5GHz), Bluetooth 5.1, GPS a nechýba samozrejme ani USB Type-C výstup. Kapacite batérie je 4 300mAh a podporuje technológiu rýchleho nabíjania pri výkone 22,5W.

Niečo mu však chýba..

Smartfón je vybavený najnovším operačným systémom Android 10 v kombinácii s nadstavbou Magic UI 3.1. Bohužiaľ, ako už asi tušíte, tak mu chýbajú Google služby. Zariadenie bola predstavené v rámci platformy AG. Dôvodom je pretrvávajúci ekonomický konflikt s americkou vládou. Na druhej strane treba povedať, že dá sa žiť aj bez obchodu Google Play. Nám sa to podarilo v prípade smartfónu P40 Pro, ktorý sme testovali niekoľko týždňov dozadu. Dokonca sme našli aj plnohodnotný obchod s aplikáciami, s ktorým sme vedeli absenciu obchodu Google Play plnohodnotne nahradiť. Inými slovami, absencia Google služieb je „otravnou“, ale nie je ničím, čo by nebolo neprekonateľné.

Aptoide, Apkpure a ďalšie populárne obchody s Android aplikáciami, ktoré sú alternatívou ku Google Play

Prejdime však k cene zariadenia. Tá je skutočne veľmi atraktívnou. Zariadenie sa bude predávať od približne 250€  v najnižšej konfigurácii. V prípade 8GB verzie by zariadenie malo stáť približne 283€. Druhým dychom treba však povedať, že ceny sú pre čínsky región. Aktuálne zisťujeme predstavenie smartfónu pre ostatné regióny. Čo sa týka ceny, tak môžeme očakávať prirážku v podobe dovozných nákladov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close