Huawei: „So sankciami sa vyrovnáme, ale mnohí Američania stratia prácu“

Popredný predstaviteľ spoločnosti Huawei hovorí, že dopad sankcií pre Huawei bude krátkodobým. Približne 300 amerických firiem však stratí zákazníka

Donald Trump Huawei
Zdroj: flickr.com (Gage Skidmore), (CC BY-SA 2.0), úprava Vosveteit.sk

Američania len pred niekoľkými dňami oznámili predĺženie sankcií vrátane ohlásenia nových voči vybraným čínskym spoločnostiam, ktoré majú vcelku veľký dopad na Huawei, druhého najväčšieho výrobcu smartfónov na svete. Vo svojej podstate dávajú spoločnosť Huawei do pozície, kedy je odrezaná od spoločnosti TSMC, taiwanského dodávateľa procesorov. Ide o jedného z hlavných partnerov spoločnosti, ktorý zodpovedá za dodávky procesorov pre mnoho zariadení.

Huawei krátko na to vydalo stanovisko, v ktorom podstate píše, že sankcie uškodia Američanom. Odôvodnilo to tým, že týmto spôsobom oslabujú dôveru voči ostatným partnerov amerických spoločností.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„…USA využívajú svoje vlastné technologické sily na drvenie spoločností mimo svojich vlastných hraníc. Toto poslúži iba na oslabenie dôvery, ktorú medzinárodné spoločnosti vkladajú do amerických technologických a dodávateľských reťazcov. Nakoniec to poškodí záujmy USA.“

Sankcie neovplyvnia len Huawei, ale aj mnohých Američanov

Najnovšie s k danej téme pre portál Bloomberg Technology vyjadril ďalší popredný predstaviteľ spoločnosti Huawei (viď video nižšie), Andy Purdy, ktorý je šéfom bezpečnosti Huawei v Amerike, ktorý sa voči krokom americkej agentúry vyjadril v negatívnom slova zmysle. Konkrétne na otázky dotýkajúce sa dopadov sankcií povedal, že Huawei ich prežije a adaptuje sa novým podmienkam. Ďalej dodal, že sankcie budú skôr bolestivé pre mnohých Američanov vrátane firiem. Dôvodom je, že Huawei bude čeliť aktuálnym výzvam v podobe odklonenia sa od amerických technológií relatívne krátko, pričom na druhej strane dôjde k poklesu príjmov jednotlivých amerických spoločností, ktorý nebude krátkodobým, ale dlhodobým.

Ďalej dodáva, že keď ich Američania postupne „odstrihujú“ od jednotlivých dodávateľských sietí, a spoločnosť presedlá k iným, tak že sa  už sa nebudú vracať späť do „starých koľají“, čo bude mať dopad na zamestnanosť Američanov. Inými slovami, mnohí ľudia stratia v dôsledku sankcií prácu.

Huawei preinvestoval v priebehu minulého roka nákupmi z Ameriky viac ako 12-miliárd dolárov. Purdy ďalej hovorí, že dopad sankcií priamo postihne približne 300 spoločností, s ktorými spoločnosť spolupracuje.

Via gizmochina.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre