NávodyZariadenia

Hapruje vám jas displeja vášho smartfónu? Týmto jednoduchým trikom vyriešite problémy!

Ak máte problémy s automatickým jasom vo vašom smartfóne, môžete ich vyriešiť jednoduchým nastavením, ktoré vám zaberie pár sekúnd.

Displej je bezpochyby jednou z najdôležitejších súčastí nášho smartfónu. Využívame ho denne a zároveň ide o súčiastku, s ktorou sa spája veľké množstvo chýb. Jednou z nich vie byť aj problém s jasom nášho zariadenia. Ten nemusí byť vždy ideálny a môže sa stať, že na našom smartfóne v niektorých priestoroch neuvidíme takmer nič. Ako vyriešiť problémy s nízkym či naopak príliš vysokým jasom v režime automatického prispôsobenia jasu? S riešením prichádza portál andro4all.com a my sa naň teraz pozrieme spoločne. Zaberie nám len pár minút a budeme tak vedieť vyriešiť problémy, ktoré by nás mohli trápiť dlhšiu dobu.

Aj automatický jas môže spôsobiť problémy v našom smartfóne

Ak využívate vo svojom smartfóne automatický jas, pravdepodobne ste si už na jeho funkcionalitu zvykli. Náš smartfón tak prispôsobuje podsvietenie displeja podľa okolitého svetla tak, aby sme naň videli čo najlepšie. Ani táto funkcionalita však nie je bez chýb, keďže sa tento jas upravuje vďaka senzoru, ktorý sa zvyčajne umiestňuje na vrchnej strane smartfónu. K funkcii mu priespieva aj AI v zariadení, aby sa tento jas upravil automaticky. Po čase sa však jas nemusí upravovať úplne najlepšie a je pre nás teda potrebné celú funkciu automatického jasu nakalibrovať.

Ku kalibrácii sa vieme dostať jednoducho cez nastavenia nášho smartfónu, aj keď táto možnosť je častokrát dobre skrytá. Aby sme tak nakalibrovali funkciu automatického jasu v našom smartfóne, musíme sa v nastaveniach trochu pohrabať. A aby ste nemuseli prechádzať nastavenia a zbytočne po nich blúdiť, sme tu my s naším návodom, vďaka ktorému nakalibrujete jas vo vašom zariadení už za pár sekúnd. Poďte sa teda s nami pozrieť, ako sa k tomuto nastaveniu môžete dostať aj vy.

Takto opravíte problémy s jasom vášho smartfónu

Ako sme už spomenuli, pre opravu nastavenia automatického jasu v smartfóne sa budeme musieť pohrabať v nastaveniach nášho smartfónu. Je to však jednoduché a ak budete nasledovať nasledujúce kroky, tak to zvládnete aj vy. Takto sa k tomuto nastaveniu dostanete.

  • V aplikácii Nastavenia klepnite na sekciu Aplikácie
  • Zvoľte možnosť Spravovať aplikácie
  • Vyhľadajte aplikáciu Device Health Services
  • Dolu klepnite na ikonu Vymazať dáta
  • Zvoľte možnosť Spravovať úložisko
  • Klepnite na tlačidlo Obnoviť prispôsobivý jas

Veríme, že týmto postupom vyriešite všetky problémy s jasom vo vašom smartfóne. Pamätajte však, že váš problém môže byť spôsobený aj softvérovou aktualizáciou, preto ak tento postup váš problém nevyrieši, pravdepodobne to môže byť spôsobené aj nedávnou aktualizáciou.

Poznali ste tento postup vo vašom smartfóne? A pomohol vám vyriešiť váš problém? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close