SpravodajstvoZariadenia

GPD Pocket je drobný Windows 10 PC, ktorý ponúka pohľad do budúcnosti

GPD je známe tým, že natlačí Windows 10 do akéhokoľvek malého zariadenia, a nový GPD Pocket nie je výnimkou. GPD Pocket je počítač s Intel Atom, a ako už aj jeho názov napovedá, vojde sa do vrecka.

GPD Pocket ponúka pohľad na budúcnosť systému Windows 10, keďže čoraz viac vyhľadávame ultramobilné počítačové riešenia. Toto však nie je Windows 10 na ARM, jedná sa o plnohodnotný x86 PC.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Rozbehnete na ňom Ubuntu alebo Windows 10 a na svoju veľkosť s rozmermi 180 x 106 x 18.5 mm má GPD Pocket impozantné špecifikácie. Najľahšie je asi porovnateľný s Microsoft Surface 3. Avšak, sú tam nejaké kľúčové rozdiely. GPD Pocket je menší, o niečo ľahší a sľubuje lepšiu výdrž batérie.

GPD tvrdí, že jeho vreckové zariadenie poráža Surface 3 aj vo výkone, čiastočne vďaka tomu, že používa aktívne chladenie. Surface 3, rovnako ako všetky Surface zariadenia, majú pri zatažení čo robiť, aby zabránili prehriatiu.

Zdroj: indiegogo.com

Vreckové zariadenie na rozumnú cenu

GPD Pocket vzhľadom na svoju veľkosť využíva polohovacie zariadenie TrackPoint namiesto plnohodnotného trackpadu, ale existuje veľa portov pre pripojenie USB myši a Bluetooth pripojení, ak chcete zostať plne bezdrôtoví.

GPD chystá spustenie predaja GPD Pocket na jún 2017 a jeden si môžete kúpiť cez ich Indiegogo kampaň už teraz za $399, čo sa zdá byť celkom rozumná cena.

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close