APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google v Mapách testuje nový a čistejší vzhľad obrazovky s návrhmi trás. Ako sa vám páči?

Obrazovka s trasou bude pravdepodobne jednoduchšou na pochopenie a čistejšou.

Google Mapy patria v súčasnosti medzi najpopulárnejšie mapové aplikácie. Dôvodom je, že nejde „len“ o navigáciu, ale ponúkajú oveľa viac užitočných funkcionalít. Cez možnosť aktívneho zdieľania polohy, až po informácie o dopravných spojoch.

Google Maps
Google Maps
Developer: Unknown
Price: Free

Najnovšie portál xda-developers.com poukazuje na nové možné zmeny v rozhraní UI aplikácie, ktoré by mohla spoločnosť Google v dohľadnej dobe priniesť.

Nový dizajn obrazovky s návrhmi trás, ktorý je menej komplikovaným

Ako môžete vidieť nižšie, tak spoločnosť prepracovala obrazovku trasy, aby bola o niečo viac zrozumiteľnejšou a jednoduchšou. Namiesto veľkého bieleho vŕšku, Google vytvoril dva pruhy obsahujúce vašu východiskovú pozíciu a cieľovú adresu. Spoločnosť zároveň odstránila z vrchnej časti rôzne typy dopravy, napríklad autom, mestskou hromadnou dopravou, peši a podobne. Neznamená to však, že táto ponuka sa kompletne vytratila. Bola len presunutá do spodnej časti obrazovky v rámci vysúvacej ponuky, ktorá okrem iného ponúka nové možností interakcií.

Google Mapy_porovnanie
Zdroj: xda-developers.com

Portál sa domnieva, že funkčné zmeny spoločnosť robí hlavne z dôvodu aktuálnej pandemickej situácie, ktorá vo veľkej miere ovplyvnila to, ako sa presúvame z jedného miesta do druhého. V každom prípade, xda-developers píše, že to nie sú jediné úpravy, na ktorých Google aktívne pracuje.

Portál ďalej píše, že začiatkom tohto týždňa okrem iného objavili nové používateľské rozhranie s rozdelenou obrazovkou pre navigáciu v Street View, ktorá je pomaly distribuovanej pre používateľov operačného systému Android.  V súvislosti s touto funkciou portál píše, že nové UI sa automaticky zapne potom, ako používateľ pustí špendlík na mapu a vstupy do režimu Street View, pričom zodpovedajúca mapa sa zobrazí v spodnej časti obrazovky.

V starom používateľskom rozhraní bolo ľahké zablúdiť a bezcieľne sa túlať. Nové používateľské rozhranie rozdelenej obrazovky vám umožňuje oveľa lepšie porozumieť tomu, kde sa na mape nachádzate, a uľahčuje navigáciu v režime Street View.

Google Mapy_street view navigacia zmeny
Zdroj: xda-developers.com

Kedy budú nový vzhľad a ďalšie funkcie dostupnými? Aktuálne nemáme presnú odpoveď na túto otázku, kedy spoločnosť zavedie vyššie popísané novinky kompletne do praxe. Môžu to byť ako dni, tak aj týždne, prípadne aj mesiace.

V každom prípade, ako sa vám páči prepracovaný vzhľad? Dajte nám vedieť váš názor nižšie v  komentároch.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close