NávodyWindows

Ako môžete vo Windows 10 po reštartovaní PC pokračovať tam, kde ste skončili? Túto funkciu neprehliadajte!

Zapnite si funkciu vo Windows 10, ktorá vám automaticky po reštartovaní zariadenia zapne aplikácie, s ktorými ste predtým pracovali.

Pri práci s počítačom s Windows 10 sa niekedy vyskytnú situácie, kedy musíte zariadenie reštartovať v strede práce s nejakou aplikáciou, či iným softwarom. Za normálnych podmienok po reštartovaní zariadenia, musíte znova spustiť všetky programy, aby ste mohli pokračovať v začatej práci tam, kde ste skončili. V skutočnosti však vo Windows 10 existuje funkcia, ktorá je schopnou automaticky po reštarte zapnúť aplikácie, s ktorými ste predtým pracovali.

Zapínajte po reštartovaní PC automaticky aplikácie, s ktorými ste predtým pracovali

V prvom kroku si otvorte nastavenia vášho počítača prostredníctvom ponuky Štart, prípadne prostredníctvom klávesovej skratky WIN + I.  V ďalšom kroku otvorte možnosť kontá, a následne z ponuky vyberte Možnosti prihlásenia. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V rámci zobrazenej ponuky vyhľadajte možnosť Reštartovať aplikácie. Túto funkciu následne zapnite.

Windows 10_ako zapnut automaticky aplikacie s ktorymi ste pracoval po restarte zariadenia_3
Zdroj: Vosveteit.sk

Potom, ako túto funkciu zapnete, tak sa vám budú automaticky ukladať informácie o tom, s akými aplikáciami pred reštartom zariadenia pracuje, a následne sa vám budú pri zapínaní zariadenia automaticky zapínať. Tu treba však dodať, že táto funkcia je dostupnou pre všetky moderné aplikácie pre Windows 10 obzvlášť tie z obchodu Microsoft Store.

Funkcia bohužiaľ nie je kompatibilnou so staršími aplikáciami, ktoré používajú rozhranie Win32 API, ktoré boli písané ešte pre verzie Windowsu spred Windows 8. 

V každom prípade, ide o vcelku zaujímavú a užitočnú funkcionalitu, ktorá dokáže o niečo málo zefektívniť prácu so zariadením.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close