APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Google uvoľnil Chrome 96: Nová verzia prehliadača prináša novinky, ktoré isto oceníte

Google začal distribuovať Chrome 96, ktorý prináša viacero noviniek. Väčšina z nich je dostupná prostredníctvom experimentálnych funkcií.

Google plní svoje sľuby, platí to najmenej v prípade prehliadača Chrome, pre ktorý v minulosti sľúbil každé 4-týždne uvoľnenie stabilnej aktualizácie. Spoločnosť najnovšie začala s distribúciou verzie prehliadača Chrome 96, oznámila spoločnosť prostredníctvom svojho blogu.

Nová verzia prehliadača prináša niekoľko noviniek a vylepšení. Poďme sa teraz spolu pozrieť na to, čo je nového.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Chrome 96 prináša tieto novinky

Prvou novinkou je, že Google do prehliadača Chrome zapracoval nový mechanizmus, ktorý sa stará o to, aby stránky, ktoré náhodne zavrieme, sa pri znovu otvorení načítali rýchlejšie. Táto funkcia je aktuálne dostupnou v desktopovej verzii prehliadača a to vďaka novej technike ukladania stránok do vyrovnávacej pamäte.

Ďalej, Google zlepšil i podporu pre súbory typu PNG, vďaka ktorej možno pri kopírovaní týchto súborov zachovať metadáta obrázku.

V prípade experimentálnych funkcií pribudlo hneď niekoľko možností, ako si môžeme prispôsobiť prehliadač. Prvou z nich je možnosť zapnutia štýlu Windows 11  v prvkoch ovládania prehliadača. Ako už asi tušíte, tak funkcie je dostupná len pre používateľov Windows 11. Urobiť tak môžete potom, ako si otvoríte experimentálne funkcie prostredníctvom adresy „Chrome://flags“ a následne si zapnete funkciu Windows 11 Styles Menus.

Chrome_Windows 11 dizajn
Zdroj: Vosveteit.sk

Mobilná verzia prehliadača Chrome po novom obsahuje novú možnosť, ktorá umožňuje používateľom nastaviť si preferovanú úroveň priblíženia konkrétnej webovej stránky. Rovnako však, aj v tomto prípade ide o experimentálnu funkciu, ktorú nájdete pod názvom  Accessibility Page Zoom.

Chrome 96_funkcia priblizenia
Zdroj: Vosveteit.sk

Poslednou zaujímavou funkciou pre bežného používateľa, hoci rovnako dostupnou len v rámci experimentálnych nastavení, je možnosť predvoleného načítavania tmavých stránok. Funkciu nájdete pod položkou Darken websites.

Našli ste medzi funkciami niečo, čo vás zaujalo? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close