SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi chystá konkurenciu pre legendárny Poco F3: Tento smartfón príde s ešte lepšou cenou a výbavou!

Poco F3 už čoskoro získa obstojného rivala od svojej vlastnej spoločnosti. Xiaomi chystá ešte lepší smartfón so Snapdragonom 870.

Keby ste si teraz hľadali naozaj špičkový smartfón s dobrým pomerom cena / výkon, najlepšie by nám určite vyšiel model Poco F3. Tento smartfón vychádza z čínskej verzie smartfónu Redmi K40, podľa najnovších informácií mu však Xiaomi chystá konkurenciu. Skvelý smartfón s čipsetom Snapdragon 870 tak zrejme získa veľmi dobre vybaveného rivala priamo od svojej materskej spoločnosti, očakávať ho taktiež môžeme na globálnom trhu. Všetky informácie o pripravovanom smartfóne nám sprostredkoval známy leaker Mukul Sharma prostredníctvom sociálnej siete Twitter. A akú výbavu teda nakoniec môžeme čakať? Pozrite sa na to spolu s nami!

Výbava bude ešte lepšia ako v prípade populárneho Poco F3

Keď sa spomenie Poco F3, každý si isto vybaví lacný smartfón s veľmi luxusnou výbavou. Čipset Snpadragon 870 od Qualcommu, 4520mAh batéria s podporou 33W nabíjania a taktiež veľmi pôsobivá kamera. Tá je v zložení 48+8+5mpx a o selfie snímky sa stará 20mpx snímač. Xiaomi však pracuje ešte na lepšom smartfóne, ktorý už je pripravený na svoje predstavenie. A o čo lepšie, tento model bude predstavený aj na globálnom trhu, teda i u nás.

Poco F3
Zdroj: Poco Global

O výkon sa rovnako v tomto prípade postará čipset Snapdragon 870 vyrobený 7nm výrobným procesom. Tento čipset je pretaktovanou a vylepšenou verziou minuloročného čipsetu Snapdragon 865+, ktorý ponúka naozaj prémiový výkon. Leaker ďalej upozorňuje na 67W nabíjanie, ktoré bude jasným posunom z pôvodného 33W nabíjania v prípade pôvodného Poco F3. Spomína sa i hviezdne zloženie kamery a sám leaker uvádza, že by Xiaomi mohlo vynechať 2mpx snímače.

O aký model v tomto prípade pôjde?

Už podľa výbavy môžeme očakávať, že smartfón bude patriť medzi prémiové série smartfónov od Xiaomi. Je tu veľká pravdepodobnosť, že by tento model patril do série Redmi K50, ktorá bude predstavená už vo veľmi blízkej dobe. Nie je však vylúčené, že by rovnako mohlo ísť o smartfón to série Xiaomi 12, napríklad model s prívlastkom Lite. V každom prípade však tento smartfón bude predstavený vo veľmi blízkej dobe.

Odvážnejšie názory tiež môžu poukazovať na model Xiaomi Note 11, o ktorom sa rozprávalo počas celého tohto roka. Takýto smartfón nakoniec predstavený nebol, no práve tieto špecifikácie by mohli skvele zapadať do takejto modelovej línie.

Dokážete odhadnúť, o aký model v tomto prípade pôjde? A čo poviete na výbavu, pozdáva sa vám? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close