HuaweiSpravodajstvo

Platforma HMS od spoločnosti Huawei je na vzostupe, ukazujú čísla

Platforma HMS rastie, prezrádza Huawei. Spoločnosť rovnako podložila svoje tvrdenia i číslami.

Spoločnosť Huawei si v posledných rokoch toho preskákala veľa. Dôvodom sú sankcie zo strany amerických úradov, v dôsledku ktorých má obmedzený prístup k službám a produktom vyrábaných americkými technológiami. Inými slovami, Huawei nemá voľný prístup ku dostatočnému množstvu komponentov pre výrobu zariadení, ako aj ku softvéru, akým  sú  napríklad aplikácie spoločnosti Google. Ako sa hovorí, všetko zlé, je i na niečo dobré. Huawei v dôsledku týchto obmedzení akceleroval práce na vlastnom ekosystéme HMS, ktorý má sľubné vyhliadky do budúcna.

Ekosystém HMS naberá na sile

Huawei v týchto dňoch oznámil, že platforma HMS naberá aj naďalej na sile. Konkrétne, spoločnosti narastá nielen počet registrovaných vývojárov, ale i počet aktívnych mesačných používateľov. Spoločnosť sa rovnako chváli, že platforma HMS je tretí najväčší globálny mobilný ekosystém.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Od svojho globálneho spustenia v roku 2018 dosiahla platforma Huawei AppGallery viac ako 560 miliónov globálnych MAU (pozn. redakcie: aktívnych používateľov na mesačnej báze), vrátane 42 miliónov v Európe.“ prezrádza spoločnosť.

Huawei prezrádza, že platformu pomáha rozvíjať už viac ako 5,1 milióna registrovaných vývojárov pričom eviduje viac ako 730 miliónov aktívnych zariadení naprieč platformou. Ďalej, celkový počet aplikácií s jadrom HMS vzrástol medziročne o 81% na 173 tisíc aplikácií ku koncu 3. kvartálu tohto roka. Celkovo bolo prostredníctvom platformy spoločnosti distribuovaných 332,2 miliardy stiahnutí aplikácií, dodáva spoločnosť. Len pre porovnanie, ide o 13% medziročný nárast.

HMS v cislach
Zdroj: Huawei

Aplikácie z rodiny Petal

Huawei dáva do pozornosti i sériu aplikácií Petal vrátane Petal Search, Petal Maps a Petal Assistant, prostredníctvom ktorých reagoval na absentujúce aplikácie spoločnosti Google. Podľa publikovaných dát, aplikáciami trafil klinec po hlavičke. Spoločnosť hovorí, že prostredníctvom aplikácie Petal Search zaznamená denne v priemere 8 miliárd vyhľadávaní naprieč rôznymi kategóriami obsahu. Okrem iného ide i o účinný nástroj, prostredníctvom ktorého môžu vývojári distribuovať svoj obsah.

Spoločnosť ďalej prezrádza, že mapy, aplikácia Petal Maps, je dostupnou vo viac ako 166 krajinách sveta a rovnako, že aplikácia získala prestížne ocenenie Red Dot Desing Award. Okrem iného, na globálnom trhu sa mapová alternatíva ku Google Mapám, teší veľkej obľube čoho dôkazom je 20 miliónov používateľov, ktorí aplikáciu využívajú na mesačnej báze. Huawei ďalej hovorí, že na vývoji máp aj naďalej pracuje a do budúcna ponúkne mnoho vylepšení a ďalších noviniek.

HMS platforma_Petal aplikacie
Zdroj: Huawei

„Najnovšia aktualizácia Petal Maps prinesie platformu vybavenú s ešte väčším počtom možností, vrátane presného určovania polohy, zobrazovania topografických máp, rôznorodých interaktívnych mapových vlastností, hĺbkového vyhľadávania údajov, vysokokvalitného navádzania na úrovni jazdných pruhov a Map Studio“

*Údaje za 3. štvrťrok 2021 (pozn. redakcie: MAU = počet aktívnych mesačných používateľov):

 1. Huawei AppGallery (MAU: celosvetovo 560 miliónov; 42 miliónov v Európe)
 2. Browser (MAU: globálne 380 miliónov; 9,2 miliónov v Európe)
 3. Cloud (MAU: globálne: 330 miliónov; 30,7 miliónov v Európe)
 4. Huawei Themes (MAU: globálne: 120 miliónov; 7,9 miliónov v Európe)
 5. Mapy Petal: (MAU: globálne: 20 miliónov; 7 miliónov v Európe)
 6. Hudba (MAU: celosvetovo 210 miliónov; 10,3 miliónov v Európe)
 7. Video (MAU: celosvetovo 230 miliónov; 14,3 miliónov v Európe)
 8. Asistent (MAU: globálne: 360 miliónov; 17,6 miliónov Európa)
 9. Vyhľadávanie Petal Search (MAU: celosvetovo 32 miliónov; 5,3 miliónov v Európe

HMS – Tretí najväčší mobilný ekosystém na svete (údaje za 3. štvrťrok 2021):

 1. Viac ako 5,1 milióna registrovaných vývojárov (+155 % medziročne)
 2. 173 000+ integrovaných aplikácií HMS Core (+81 % medziročne)
 3. Viac ako 560 miliónov AppGallery globálneho MAU (+12 % medziročne)
 4. Viac ako 332,2 miliardy distribúcií aplikácií v 1. – 3. štvrťroku 2021 (medziročne +13 %)
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close