Spravodajstvo

Google upravuje vzhľad loga prehliadača Chrome. Zmenu si však na prvý pohľad všimne len málokto

Google upravuje vzhľad loga aplikácie Chrome. Pozrite sa, čo zmenilo.

Internetový prehliadač Google Chrome je v súčasnosti najrozšírenejším prehliadačom na svete a to ako naprieč počítačmi, tak i v smartfónoch. Mnohí z nás ho používajú najmä vďaka svojej rýchlosti, ale aj bohatým funkciám. Pamätáte si však, kedy naposledy Google upravoval prehliadaču Chrome logo? Stalo sa tak ešte v roku 2014. Po 8 rokoch spoločnosť opäť upravuje logo, upozorňuje portál TheVerge.com.

Google upravuje logo prehliadača Chrome

Portál konkrétne upozorňuje na Elvina Hu, dizajnéra prehliadača Chrome, ktorý prostredníctvom sociálnej siete Twitter zdieľal status, v ktorom predstavuje nové logo. Nečakajte však zbrusu nový dizajn, ktorý by sa diametrálne líšil od toho súčasného. Dôvodom je, že nový vzhľad loga vychádza z existujúceho dizajnu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Čo sa zmenilo? Ako môžete vidieť nižšie, tak nové logo sa nesie v duchu toho súčasného. Zmeny sa dotýkajú najmä stredového kruhu, ktorý je o niečo väčší. Rovnako treba spomenúť i farby, ktoré sú sýtejšie. Dizajnérsky tím spoločnosti Google ďalej zjavne zistil, že umiestnenie určitých odtieňov zelenej a červenej vedľa seba vytvorilo nepríjemné farebné vibrácie. Pozornému oku preto určite neuniklo ani to, že zmizli aj tiene v mieste dotyku rôznych farieb.

Ďalej treba spomenúť aj to, že logo prehliadača bude naprieč rôznymi operačnými systémami mierne odlišné. Nepôjde však o dramatické odlišnosti. Napríklad v systéme ChromeOS bude o niečo málo viac farebnejšie, aby zapadlo medzi ďalšie systémové ikony aplikácií. V prípade macOS logo bude mať malý tieň, v dôsledku čoho bude vyzerať, akoby „vyliezalo“ z doku. V prípade Windowsu má dramatickejší gradient, aby zapadlo do štýlu ostatných ikon Windowsu.

V závere treba dodať, že Google začal týmto dňom distribúciou nového loga aplikácie pričom všetci ho budú dostupné v priebehu najbližších dní až týždňov.

Ako sa vám páčia zmeny? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close