Google Street View autá mieria do ulíc slovenských miest. Kde všade ich stretnete a kedy? Budú mapovať Slovensko!

Do slovenských miest vyrazia špeciálne upravené autá spoločnosti Google, aby zosnímali ulice, ako vyzerajú, s cieľom aktualizovať aplikáciu Mapy a funkciu Street View.

Google Auto Slovensko_titulka
Zdroj: Google (TS), úprava redakcie

Pravdepodobne ste už použili aplikáciu Google Mapy a funkciu Street View a to nie jedenkrát, ale desiatky, ak nie stovky či tisíce.

Možno ste sa niekedy zamýšľali nad tým, ako je možné, že mapy dokážu zobraziť ulice miest, ako keby ste tam práve boli. A hoci mnohí ľudia nahrávajú fotky rôznych monumentov, reštaurácií pamiatok a podobne do aplikácie, tak gro práce musí odrobiť Google a to prostredníctvom špeciálne upravených áut, ktoré brázdia ulicami miest a snímajú ich.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V slovenských mestách a obciach uvidíme Google autá, ako mapujú naše ulice

Google najnovšie hlási, že do slovenských miest a obcí po celom Slovensku vysiela flotilu áut s cieľom aktualizovať snímky, ktoré budú mapovať naše ulice vrátane ďalších vecí.

„Spoločnosť Google sa pravidelne vydáva na cesty so špeciálnymi Street View autami, aby mohla zmeny okolo nás premietnuť do služby Mapy Google a tým slúžiť používateľom čo najlepšie. Od spustenia služby na Slovensku v roku 2012 boli snímky Street View aktualizované už niekoľkokrát. Zameraním tohtoročného snímania budú najmä mestské a medzimestské komunikácie,“ hovorí Iva Fialová, komunikačná manažérka Googlu pre Čechy a Slovensko. „Populárnymi lokalitami na slovenskom Street View sú najmä kultúrne a historické pamiatky ako Spišský hrad, Bratislavský hrad, Dóm svätej Alžbety či Oravský hrad. Na Street View však nechýbajú ani slovenské prírodné krásy ako napríklad Štrbské pleso, Popradské pleso, Jaskyňa Domica či Ochtinská aragonitová jaskyňa, ako aj národné parky ako napríklad Národný park Slovenský raj či Pieninský národný park.“, dopĺňa.

Kde všade budeme môcť stretnúť Google autá?

Google v rámci tlačovej správy spomína, že špeciálne Street View autá bude možné vidieť v mestách po celom Slovensku, vrátane Bardejova, Košíc, Spišskej Novej Vsi, Nitry, Nových Zámkov, Komárna, Banskej Štiavnice, Brezna, Zvolena, Levoče, Ružomberka, Čadce, Bratislavy a ďalších. Inými slovami, vidieť ich budeme môcť v priebehu nasledujúcich mesiacov prakticky kdekoľvek.

Technologický gigant rovnako ubezpečuje ľudí, že dbá na ochranu súkromia, a že všetky zachytené snímky budú spracované špeciálnou technológiou na rozmazávanie tváre ľudí či značiek automobilov, aby ich nebolo možné identifikovať. Okrem iného o rozmazanie tváre či niečoho iného, ak by vznikol nejaký problém, môžete požiadať prostredníctvom funkcie „Nahlásiť problém“ v pravom dolnom rohu máp.

Samotné autá spoločnosti budeme môcť vidieť v jarných a letných mesiacoch a budú zachytávať panoramatické snímky pre službu Street View.

Mimochodom, vedeli ste, že služba Street View sa dostala na všetky kontinenty a zachytila už vyše 280 miliárd snímok vo viac ako 100 krajinách sveta.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre