SpravodajstvoTechnológie

Facebook v tichosti spustil technológiu rozpoznávania tváre vo vybraných regiónoch

Facebook v týchto dňoch začal informovať používateľov o tom, že vypúšťa aktualizácia s technológiou rozpoznávania tváre. Stalo sa tak zhruba dva mesiace na to ako na povrch vyšli plány spoločnosti so zavedením tejto technológie. Aktuálne sa táto nová funkcia týka používateľov z krajín mimo Európsku Úniu a Kanady, kde legislatíva tieto aktivity aktuálne obmedzuje.

Facebook tento nástroj zavádza s cieľom, aby používatelia vedeli vyhľadať fotografie na ktorých sú, ale neboli na nich označený. Má to dopomôcť tomu, aby neboli používané ich fotografie bez ich vedomia. Túto funkciu Facebook zapína defualtne všetkým používateľom. Dá sa však vypnúť v nastaveniach.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: Neowin

„Chceme aby sa ľudia cítili bezpečne keď pridávajú fotografie ich samých na Facebook, a preto čoskoro pridáme technológiu rozpoznávania tváre, aby vedeli či niekto iný nenahráva ich fotografie ako svoje profilové obrázky. Robíme to preto, aby sme zabránili ľuďom zosobňovať sa za niekoho iného na Facebooku.“

Na druhej strane hoci na prvý pohľad sa zdá, že Facebook robí toto opatrenie s cieľom zvýšenia bezpečnosti tak aj napriek tomu sa niektorým používateľom tento krok nepáči. Domnievajú sa totiž, že Facebook týmto spôsobom vytvára ďalšiu databázu s osobnými informáciami, dokonca aj s ľuďmi, ktorí vôbec na sociálnej sieti Facebook nie sú, ale nachádzajú sa na fotografiách používateľov.

Zdroj: Neowin, úvodný obrázok: pexels

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close