TECHNOLÓGIE

Ericsson prišiel s unikátnym zariadením Radio Dot System

Trápi vás slabé internetové pokrytie? Ericsson prišiel s unikátnym zariadením Radio Dot System, ktoré dokáže dostať dostatočnú rýchlosť internetového pripojenia aj do miest, kde to to doteraz nebolo možné.

Švédska telekomunikačná spoločnosť Ericsson a jeden z popredných ruských mobilných operátorov Mobile TeleSystems (MTS) úspešne odštartovali prvú komerčnú prevádzku systému Ericsson Radio Dot System v Rusku. Riešenie je nainštalované v nákupnom centre s rozlohou 50 tisíc m2 v juhoruskom meste Astrachaň a jeho úlohou je zlepšiť interiérové pokrytie mobilným signálom, ako aj kapacitu siete. Zákazníci operátora tak môžu využívať mobilnú sieť s priemernou rýchlosťou 14 Mbps. Technológia je integrovaná do komerčnej 3G siete s funkcionalitou Carrier Aggregation.

Ericsson Radio Dot je revolučné anténové riešenie, ktoré prináša stabilný a prístup k mobilnému broadbandu aj tam, kde to možné doteraz nebolo – napríklad vo veľkých budovách či husto zaľudnených verejných miestach. Má nízku váhu – len 300 gramov, jeho inštalácia je veľmi jednoduchá. Vďaka pohodlnej veľkosti a širokej využiteľnosti je Radio Dot System odpoveďou na stále vyššie nároky spotrebiteľov v oblasti mobility a pokrytia mobilnými službami.

Potreba posilniť pokrytie mobilnými sieťami v exponovaných miestach jasne vyplýva aj zo spotrebiteľských prieskumov. Ako nedávno uviedla štúdia Ericsson ConsumerLab, až 90 % spotrebiteľov si za posledné dva roky všimlo zvýšenú prevádzku v mobilných sieťach, s čím súvisí aj ich spomalenie. Nárast dátovej prevádzky súvisí s meniacimi sa potrebami používateľov, ktorí ”surfujú” viac ako kedykoľvek predtým, sú aktívni na sociálnych sieťach, sledujú či zdieľajú videá a fotografi, prípadne sú pripojení kvôli práci. Z toho jasne vyplýva potreba skvalitnenia pokrytia najmä na husto zaľudnených miestach ako sú kancelárske budovy, nákupné centrá, športové či kultúrne podujatia a podobne.

Čo na to hovoríte, ocenili by ste takéto zariadenia aj v našich končinách? Viete si predstaviť kde by ich bolo možné využiť?

Zdroj: tlačová správa spoločnosti Ericcson

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close