SpravodajstvoWindows 10 Mobile

Dostupný je nový build 15240 pre Windows 10 Mobile

Od dnes je dostupný nový build pre Windows 10 Mobile s označením 15240. Jedná sa o ďalší Insider Preview build, ktorý je určený pre Insiderov zahrnutých vo Fast Ringu. Dona Sarkar z Microsoftu vo svojom blogu predstavila, čo nové tento build prináša, aké chyby boli odstránené a aké chyby sa naopak ešte odstrániť nepodarilo a používatelia sa s nimi budú musieť naďalej vysporiadať.

Čo je nové?

Emoji 5.0

Microsoft si pre nás v najnovšom builde pripravil nových smajlíkov. Emoji 5.0 konečne prichádzajú aj na mobilnú platformu. V nových smajlíkoch nájdete emoji jedla, športov, živočíchy a fantastické postavičky ako zombie alebo morské panny. Niektoré emoji boli oproti starým aj čiastočne upravené na základe spätnej väzby od viacerých používateľov. Toto sú všetky nové a upravené smajlíky.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: vlastný

V novom Insider Preview builde nájdete aj nový čínsky lunárny kalendár. Dostupný je priamo z UWP aplikácie Kalendár. Pre bližšie info o kalendári kliknite sem.

Čo je opravené?

  • Bola odstránená chyba, ktorá pri aktualizovaní aplikácií z Windows Store uložených na SD kartu vyústila do erroru 8007000B. Aplikácie na SD karte by sa už mali aktualizovať bez problémov.
  • Bola odstránená chyba, že sa nezobrazovala ikona Windows Update v notifikáciách ako aj v nastaveniach.

Aké chyby neboli odstránené?

  • Rozprávač (Narrator) rozpráva frázy v angličtine a nie v zvolenom jazyku.
  • Problém s dokovacou stanicou pre HP Elite X3. Nastavenia orientácie obrazu sa stratia po pripojení alebo odpojení externého displaju.
  • Pri inštalovaní alebo aktualizovaní Windows Store aplikácií sa môže zobrazovať error 80070057. Zatiaľ jediné účinné vyriešenie tohto problému, je aplikáciu odstrániť a nanovo stiahnuť priamo z Windows Store.

Zdroj: blogs.windows.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close