ANDROID

Dokonca aj Google to vzdáva s Android tabletmi. Máte doma tablet? Využívate ho?

Tablety založené na operačnom systéme Android dlhodobo nevedia zaujať koncových používateľov a to aj napriek tomu, že spoločnosti ako Google, Samsung, Motorola a ďalšie sa dlhodobo pokúšali presvedčiť používateľov, že Android tablet je to čo potrebujú. Aktuálne sú na trhu len dve spoločnosti, ktoré dlhodobo dokážu profitovať v tomto segmente, sú nimi Microsoft a Apple.

Najnovšie dáta z IDC ukazujú, že trh s tabletmi je na ústupe a ani z dlhodobého hľadiska sa tento trend nebude pravdepodobne meniť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
predaj tabletov klesa maj 2018
Zdroj: IDC via MSP

Vyzerá to tak, že spoločnosť Google sa rozhodla, že nebude bojovať o zákazníkov v tomto segmente. Nasvedčuje tomu odstránenie samotnej sekcie tabletov v rámci oficiálnej stránky spoločnosti (Android.com). Niet sa čomu však čudovať, posledným tabletom, v ktorom mala spoločnosť aspoň čiastočne prsty bol Nexus 9, ktorý bol predstavený v roku 2016.

odstranena sekcia tabletov google
Zdroj: androidcentral.com

„Všetci OEM partneri, vrátane tých nových vyzerajú tak, že sa od tejto oblasti zdialujú. Odnímateľne tablety sú ďalšou oblasťou, ktorá zaznamenáva rast, avšak v súčasnosti sa zdá, že trendy okolo notebookov zatienili oblasť odnímateľných tabletov… “, hovorí Ryan Reith, viceprezident spoločnosti IDC.

Zdroj: MSP androidcentral.com, úvodný obrázok: Pexels.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close