SamsungSpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Dočkáme sa aj lacnejších skladateľných smartfónov? Takto to vidí Samsung!

Samsung má jasné plány so skladateľnými smartfónmi. V budúcnosti by sme sa mohli dočkať zaujímavého vývoja tohto trhu.

Skladateľné smartfóny určite nie sú najlacnejšou záležitosťou, čo odrádza aj mnohých používateľov. Tí radšej siahnu po dobre spravenom klasickom smartfóne, pričom popri obave z kvality displejov im pri „skladačkách“ prekáža aj cena. Aj my musíme uznať, že za skladateľný smartfón by sme dnes nezaplatili úplne najmenej, pričom drvivá väčšina takýchto telefónov spadá do prémiovej triedy. Za takýto smartfón teda zaplatíme najmenej 1000€, čo si mnohí ani len nevedia predstaviť. Dočkáme sa teda aj lacnejších telefónov so skladateľnou konštrukciou? Na túto otázku odpovedal v rozhovore predstaviteľ spoločnosti Samsung, Kate Kozuck, ktorý je na pozícii viceprezidenta pre marketing mobilných produktov práve v tejto spoločnosti. Rozhovor uverejnil portál tomsguide.com.

Samsung chce smartfóny najskôr zdokonaliť, potom ponúkne lacnejšie modely

Juhokórejská spoločnosť Samsung je bezpochyby jedným z najväčších lídrov práve v odvetví skladateľných smartfónov. Ich „skladačky“ sa tento rok dočkali už piatej generácie, pričom ponúkli viacero inovácií a zdokonalení nielen v rámci konštrukcie. Práve smartfóny so skladateľnou konštrukciou nám každý rok prinášajú niečo, čo vyraznejšie vylepšia a čoraz menej používateľov práve tento typ telefónov odmieta. Ako však určite tušíte, cena je pre mnohých stále prekážkou.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Samsung Galaxy Z Flip 5_vonkajsi displej
Zdroj: Vosveteit.sk

Samsung však podľa slov Kozucka plánuje na trh priniesť aj lacnejšie telefóny práve s touto konštrukciou. Podľa spoločnosti ale stále nie je ten pravý čas na to, aby sa takáto novinka na trh uviedla. Aktuálne je ich cieľom svoje telefóny so skladateľným displejom vylepšiť čo najviac to pôjde. Ani telefóny z tohto roku v podobe Galaxy Z Fold5 a Galaxy Z Flip5 nie sú stále vrcholom toho, čo by si juhokórejský gigant predstavoval do budúcnosti. Ak sa ale skladateľné modely dostanú do toho bodu, tak na trh budú môcť prísť aj lacnejšie telefóny v nižšej triede so skladateľnou konštrukciou.

Aktuálne nie je v pláne výroba ďalšieho typu „skladačky“

Ak sledujete trh so skladateľnými smartfónmi, tak ste si pravdepodobne všimli, že sa toto odvetvie delí na dva hlavné prúdy – flipy a foldy. Mnohé úniky a špekulácie ale častokrát poukazujú na ďalšie druhy skladateľných telefónov. Medzi ne patrí napríklad model s rolovateľným displejom alebo so skladaním hneď na 3 časti. Aktuálne si ale Samsung zakladá práve na dvoch overených typoch. Nevylučuje ale, že v budúcnosti by sa toto portfólio mohlo ešte rozšíriť aj o ďalšie druhy skladateľných telefónov.

Samsung Galaxy Z Fold 5_kamerovy modul
Zdroj: Vosveteit.sk

Plány spoločnosti do budúcna vôbec nie sú záhadou. Do roku 2025 by chceli zaistiť, aby ich séria Galaxy S s klasickými smartfónmi a Galaxy Z so skladateľnými telefónmi boli rovnocennými rivalmi. Samsung ďalej uvádza, že tento cieľ budú vedieť pravdepodobne dosiahnuť, pretože sú na dobrej ceste. Budúcnosť takýchto telefónov je teda sľubná a my sme zvedaví, ako sa vyvinie.

Kúpili by ste si dnes smartfón so skladateľnou konštrukciou? Ak nie, aký by ste mali dôvod? Podeľte sa s nami v komentároch!

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close