SamsungSpravodajstvo

Takto by mal vyzerať Samsung Galaxy Note 10! Nový vlajkonosič opäť prejde viacerými zmenami

O dizajne pripravovaného smartfónu Galaxy Note 10 od juhokórejského giganta Samsung sme písali už niekoľkokrát. Všetky doterajšie informácie sa zväčša zakladali na nie moc podložených informáciách, aj keď ich autori sa odvolávali na zdroje blízke Samsungu. Najnovšie informácie zverejnené na renomovanom zahraničnom portáli 91mobiles ale poukazujú na zrejme konečný dizajn nového vlajkonosiča. Ak sa tieto informácie potvrdia, môžme sa tešiť na naozaj zaujímavú vlajkovú loď z výrobne Samsungu.

Opäť mierne dizajnové zmeny

Nová generácia obľúbeného smartfónu Galaxy Note by mohla priniesť viaceré dizajnové zmeny, ktoré budú oproti dvom predošlým generáciám určite vítané. Reč je o miernom „zaostrení“ hrán, ktoré nevyzerá vôbec zle. Tešiť sa taktiež môžme na klasické zaoblené hrany, ktoré sú pri tak veľkom smartfóne jednoducho neodmysliteľnou súčasťou zariadenia.

Najväčšou pýchou smartfónu bude klasicky displej, ktorý ponúkne rozlíšenie až 1440 x 3040 pixelov a podporu HDR10+. Novinkou bude takmer úplne odstránená vrchná hrana, ktorá opäť čiastočne predĺži displej. Selfie fotoaparát bude podľa všetkého umiestnený presne v strede zariadenia v malom vyrezanom kruhu, podobne ako tomu je v prípade viacerých smartfónov triedy Galaxy A.

Ďalšou zaujímavou novinkou bude nepochybne skener odtlačkov prstov nachádzajúci sa priamo v displeji smartfónu, ktorého prítomnosť bola viac menej istá. Zmeny sa budú týkať ale aj viacerých tlačidiel, ktoré sa zo zariadenia vytratia. Reč je najmä o tlačidle Bixby, ktoré zrejme už v modeli Galaxy Note 10 neuvidíme. Otáznik stále visí nad ostatnými fyzickými tlačidlami, keďže prvotné leaky naznačovali, že Note 10 nebude disponovať ani jedným fyzickým tlačidlom na bočnej hrane zariadenia.

Parádna fotografická nádielka

Zo zverejnených renderov je jasne vidieť, že Samsung opäť vsádza kartu na obrovskú nádielku kvalitných fotoaparátov, teda najmä na zadnej strane. Klasický Galaxy Note 10 bude podľa všetkého vybavený až trojicou zadných fotoaparátov. Vrcholný model Galaxy Note 10 Pro bude pritom vybavený ešte štvrtým ToF objektívom, ktorého umiestnenie zatiaľ známe nie je.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close