SpravodajstvoTechnológie

Data Selfie vám ukáže ako Facebook spracováva o vás dáta

Facebook je masová služba, ktorá zbiera o vás nespočetné množstvo dát, ale rozmýšľali ste niekedy ako ich využíva vo svoj prospech a ako pre vás chystá či už reklamy alebo príspevky? Na internete sa objavilo rozšírenie, ktorá vám dokáže aspoň čiastočne odpovedať na danú otázku – Data Selfie, dostupná je zadarmo pre internetový prehliadač Chrome.

Aplikácia funguje na veľmi podobnom princípe ako samotný Facebook, zbiera o vás dáta, vašu aktivitu, zvyky, dokonca aj to čo píšte, čítate  a vlastne všetko čo robíte na Facebooku. Následne ich analyzuje a vytvára o vás reporty. Tieto krátke správy následne transformuje do strojového algoritmu učenia sa IBM Watsan, vytvoreného na University of Cambridge, ktorý vytvorí obsah ako „ušitý na mieru“.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako na videu vyššie ste mohli vidieť, tak Data Selfie dokáže monitorovať doslova všetko čo ste na Facebooku spravili, ako aj to  koľko času ste strávili pri jednotlivých príspevkoch. Všetko si následne potom môžete pozrieť v zhrnutí.

Ak vás rozšírenie zaujalo, tak ho nájdete v Google obchode na tomto odkaze. Zároveň je dostupný aj GitHube, vďaka ktorému môžete nahliadnuť priam do útrob kódu, od samotného tvorcu aplikácie.

PS: po stiahnutí rozšírenia sa nemusíte báť, že vaše súkromné dáta budú zdieľané s ďalšou osobou, ukladajú sa totiž len do vášho zariadenia a nie sú následne odosielané ďalej.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close