SpravodajstvoTechnológieWindows

Užívateľské vlastnosti CSS sú na ceste do Microsoft Edge vo Windows 10 Creators Update

Windows 10 Creators Update pre PC je už na dosah a Microsoft dokončuje zoznam funkcií, ktoré sa už čoskoro dostanú k užívateľom. Rad vylepšení sa týka tiež prehliadača Microsoft Edge – ktorý údajne bojuje o podiel na trhu. Spoločnosť oznámila, že užívateľské vlastnosti CSS pre Edge sú tiež súčasťou Creators Update.

Funkcia plne dostupná už aj pre verejnosť

Microsoft tvrdí, že užívateľské vlastnosti CSS pre Edge boli k dispozícii už v Insider Preview verzii od EdgeHTML 15.15061, a s Creators Update si bude táto funkcia raziť cestu aj k verejnosti.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Kým Užívateľské vlastnosti umožňujú rovnaké základné prípady použitia, majú aj ďalšie výhody v tom, že sú plne kaskádové, sú v interakcii s JavaScriptom a nevyžadujú dodatočné zostavovanie, aby mohli pracovať.“

Zdroj: microsoft.com

Microsoft tiež pripravil niekoľko podrobných ukážok kódu, aby pomohol vývojárom plne využiť funkcionalitu. Spoločnosť tvrdí, že sa snaží, aby boli užívateľské vlastnosti CSS interoperabilné aj cez ostatné motory prehliadačov vrátane Blink, Gecko a WebKit. Microsoft verí, že zavedenie tejto funkcie „odomkne veľký potenciál pre ďalšiu tvorivú činnosť na webe“.

Zdroj: Windows Blogs

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close