ANDROIDAppleSpravodajstvo

Microsoft pracuje na implementovaní Cortany do aplikácie Outlook pre Android a iOS

Spoločnosť Microsoft pomalým tempom nasadzuje do digitálneho asistenta Cortana stále nové a nové funkcie. Server The Verge bol oboznámený s budúcimi plánmi Microsoftu, vďaka čomu už vieme, že Microsoft v súčastnosti testuje asistentku Cortanu v aplikácií Outlook pre platformy iOS a Android.

Integrácia hlasového asistenta Cortana prinesie používateľom Outlooku nové možnosti. Vďaka novému asistentovi bude možné počúvať a odpovedať na maily priamo bez nutnosti akejkoľvek ďalšej manipulácie s telefónom či tabletom. Nová funkcia nás teda prinesie do blízkej budúcnosti, ktorá spočíva v tom, že sa so svojim zariadením budeme rozprávať a dávať mu pokyny k tomu, čo má robiť. Ovládanie hlasom bude navyše oproti klasickému písaniu na klávesnicu oveľa bezpečnejšie a funkciu určite využijú aj vodiči na cestách.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Cortana v Outlooku určí nový štandard

Microsoft momentálne asistentku Cortanu v Outlook aplikácií pre Android a iOS začal testovať interne. Ak pôjde všetko podľa plánov, po internom teste sa objaví pravdepodobne beta pre vývojárov, potom otvorená beta a akonáhle bude všetko 100 %, tak sa Cortana môže oficiálne objaviť v mobilnej aplikácii Outlook. Samotná cesta môže byť však pomerne dlhá a môže to potrvať aj pár mesiacov, kým Cortana dostane oficiálne zelenú.

Zdroj: TheVerge.com,úvodný obrázok: Betanews.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close