SpravodajstvoTechnológie

Commodore 64 sa vráti už budúci rok v špeciálnej Mini verzií

Najpredávanejší domáci počítač 80-tych rokov sa vracia späť na scénu. 8-bitový počítač Commodore 64, ktorý ste možno vlastnili aj Vy, sa vracia v zmenšenej Mini verzií. Používatelia sa môžu tešiť na 64 predinštalovaných hier a retro joystick, ktorý bude súčasťou balenia.

Zdroj: thec64.com

Retro štýl sa vo svete stáva stále viac a viac populárnym. Dobrým príkladom sú nové retro edície herných konzol Nintendo alebo špeciálna edícia hernej konzoly Playstation 4. V oboch prípadoch išlo a trháky a z pultov v obchodoch sa vytrácajú takmer okamžite. Podobný osud zrejme čaká aj novú edíciu Commodore 64 Mini. V balení tohto počítača nájdete už spomínaný retro joystick a 64 predinštalovaných hier, no pre najväčších nadšencov si spoločnosť Retro Games pripravila ďalšiu potencionálnu zábavku. Počítač, tak isto ako jeho staršia verzia, bude podporovať programovací jazyk BASIC v2.0 vďaka ktorému dokážete vytvárať vlastné programy. Samozrejmosťou je aj HDMI port vďaka ktorému prepojíte Commodore 64 Mini s Vašou televíziou alebo monitorom a dva USB porty, do ktorých môžete pripojiť joystick, alebo ďalšiu klávesnicu/myš alebo druhý joystick.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: thec64.com

Predaj tohto mini počítača je naplánovaný na začiatok roku 2018. Cena je zatiaľ stanovená na $69.99 pre celý set (počítač, joystick, HDMI kábel a manuál) no viacej informácií o cene a dostupnosti mimo USA sa dozvieme zrejme tesne pred začiatkom predaja.

Zdroj: thec64.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close