NávodyTECHNOLÓGIE

Čo všetko ChatGPT dokáže? Uľahčite si prácu vďaka schopnostiam tohto chatbota!

ChatGPT sa stal bežnou súčasťou našich životov. Ktoré sektory z neho ale budú ťažiť najviac a na čo všetko sa dá použiť? Pozrite sa na tie najčastejšie.

ChatGPT ako chatbot od spoločnosti OpenAI je tu s nami len pár mesiacov. Už teraz však vieme, že navždy zmenil naše životy. Umelá inteligencia sa stala bežnou súčasťou našich dní a využívame aj namiesto vyhľadávača pre rôzne témy a stránky. Ak však chcete využiť plný potenciál tohto AI chatbota a vyťažiť z neho čo najviac, musíte zistiť, v akých oblastiach vyniká a k čomu všetkému ho môžete využiť. A k tomu vám teraz prinášame prehľad toho základného, na čo nám môže AI chatbot v bežnom živote no aj spoločnosti slúžiť. Nemusíme sa ho však obávať, považujme ho skôr ako bežného pomocníka.

ChatGPT sa stal pomocníkom pre bežných používateľov, no aj rôzne sektory

Ak ste už aj vy skúšali využiť nejakého toho AI chatbota, pravdepodobne ste narazili na množstvo možností, ktoré nám ponúka. Či už si vyhľadávate rôzne recepty pre svoju domácnosť, hľadáte informácie pre školskú prácu alebo si ním chcete pomôcť v práci pre riešenie problémov, možností je mnoho. My sa vám však teraz pokúsime načrtnúť rôzne oblasti, v ktorých by sme chatbota ChatGPT od spoločnosti OpenAI mohli využiť. A týchto oblastí rozhodne nie je málo.

 • Marketing: ChatGPT môžeme využiť v marketingových kampaniach na personalizované správy, odporúčania alebo na automatické odpovede na otázky potenciálnych zákazníkov. Prípadne môže byť použitý na vytváranie odporúčaní produktov alebo služieb.
 • Finančné služby: Chatbot môže byť využitý aj v bankovníctve a finančných službách na automatizáciu odpovedí na otázky o účtoch, pôžičkách alebo investičných produktov.
 • Hľadanie inšpirácie: Môže byť použitý na hľadanie inšpirácie pre písanie článkov, tvorbu príbehov, alebo aj na získanie nápadov pre tvorbu umenia a podobne.
 • Cestovný ruch: Chatbota môžeme využiť v cestovnom ruchu na automatizované odpovede na otázky o destináciách, rezerváciách alebo na personalizované odporúčania pre cestovateľov.
 • Hodnotenie písomných prác: Chatbot môže byť využitý v edukácii na hodnotenie písomných prác študentov, ako aj na automatické opravy gramatických a štylistických chýb.
 • Kreatívne projekty: ChatGPT môžeme využiť aj v kreatívnych projektoch, ako napríklad generovanie textu pre romány, básne alebo scenárov.
 • Zdravotníctvo: AI chatbota vieme využiť aj v zdravotníctve na automatizované odpovede na otázky o zdravotných témach alebo na personalizované odporúčania pre pacientov. No treba podotknúť, že v tomto prípade sa odporúča aj následne konzultácia sa expertom.
 • Prispôsobenie textu: ChatGPT môže byť použitý na prispôsobenie textov podľa potrieb a preferencií, napríklad na zmenšenie dĺžky textu alebo na preklad textu do iného jazyka.
 • Analýzy: Robota možno využiť aj na analýzy rôznych dátových setov alebo textov.
 • Nájdenie riešení pre problémy: Môže byť použitý na nájdenie riešení pre rôzne problémy, ako napríklad na riešenie technických problémov.
 • Zábava: ChatGPT môže byť použitý ako zdroj zábavy, napríklad na vytváranie fiktívnych príbehov alebo na chatovanie s chatbotom. No netreba zabúdať na to, že robot je navrhnutý tak, aby odpovedal tak, aby sme s ním konverzovali ďalej. Nemali by sme to teda preháňať a spoliehať sa na jeho slová. Na druhej strane totiž nesedí človek, ale algoritmus, ktorý nám servíruje to, čo chceme počuť.

Možností je však samozrejme viac

ChatGPT má mnoho ďalších spôsobov, ako ho môžeme využiť. Informácie, ktoré nám však poskytne, by sme si mali overovať a nespoliehať sa na ich korektnosť. Novej technológie by sme sa však nemali báť a mali by sme ju prijať ako súčasť našich životov. Pokrok totiž nezastavíme a zbytočne sa od neho budeme dištancovať. V konečnom dôsledku by sme sa s chatbotom a celkovo AI mali naučiť pracovať, kým je ešte len v základoch.

Skúšali ste už používanie chatbota ChatGPT? A na aké úlohy ste ho skúšali? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close