SpravodajstvoWindows

Čo všetko by ste mali vedieť o Windows 10 Cloud (2. časť)

Minule sme vám priniesli prvú časť článku o tom, čo by ste mali vedieť o Windows 10 Cloud, verzii Windows 10, ktorá je zameraná na vzdelávanie. Tento významný konkurent Chromebookov je síce podobný Windows 10, no nájdete v ňom aj podstatné rozdiely. Taktiež o tejto verzii koluje mnoho mýtov, ktoré nie sú tak celkom pravdivé. Tu sú niektoré z nich:

Nie je to len odľahčená verzia Windowsu

Koluje mylná predstava, že preto, že Windows 10 Cloud je uzamknutý vo Windows Store, je to technicky odľahčená verzia Windows 10. To však nie je pravda, pretože na nej stále môžu bežať všetky programy Win32, rovnako ako na akejkoľvek inej verzii Windows 10. Kým je softvér k dispozícii vo Windows Store, bude bežať na Windows 10 Cloud.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

To znamená, že ak sa Google rozhodne dať Chrome na Windows Store, Windows 10 Cloud užívatelia ho budú môcť používať. Ak Adobe dá svoj program Premiere Pro na Windows Store, tiež bude fungovať na Windows 10 Cloud. Toto je plná verzia Windowsu, jediným rozdielom je skutočnosť, že je viazaná na Windows Store pre všetky aplikácie a hry.

V skutočnosti to nie je cloudový operačný systém

Aj keď jeho názov je Windows 10 „Cloud“, v skutočnosti nie je ničím iným než len bežným vydaním Windows 10. Neexistuje žiadna skutočná „cloud“ podpora pre túto verziu Windows 10 mimo obvyklej OneDrive podpory synchronizácie. Je možné, že Microsoft na vás bude tlačiť OneDrive trochu častejšie na počítači s Windows 10 Cloud, ale okrem toho neexistuje žiadny skutočný rozdiel v cloudových funkciách medzi Windows 10 Cloud a Windows 10 Home alebo Pro.

Zdroj: vlastný

Office je jeho podstatnou súčasťou

Microsoft pravdepodobne natlačí na plnú verziu Microsoft Office 2016 do Windows 10 Cloud, ak sa to dá dedukovať zo skutočnosti, že program Word 2016, PowerPoint 2016, Excel 2016 a OneNote sú pripnuté v ponuke Štart v predvolenom nastavení. Tieto aplikácie nie sú defaultne nainštalované, ale kliknutím na pripnuté dlaždice sa dostanete do Windows Store pre ich stiahnutie.

Vzhľadom na to, že Windows 10 Cloud nespustí programy mimo obchodu, to znamená, že Microsoft prinesie plnú verziu Office do Windows Store ako Centennial aplikácie. Tiež to znamená, že sa nemusíte obmedzovať na „Office Mobile“ verzie aplikácií.

Výrobcovia hardvéru ho pravdepodobne budú mať zdarma

Je pravdepodobné, že Microsoft bude ponúkať Windows 10 Cloud ako voľnú verziu Windows 10 pre výrobcov hardvéru na predinštalovanie na nízkorozpočtových zariadeniach, alebo dokonca aj na tých drahších, ak sa tak výrobca hardvéru rozhodne. Týmto spôsobom môžu výrobcovia hardvéru udržať ceny lacnejších zariadení mimoriadne nízko, čím budú celkovo dostupnejšie pre spotrebiteľa.

Zdroj: vlastný

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close