SpravodajstvoWindows 10 Mobile

Brandon LeBlanc: „Windows 10 Mobile Insider program bude pokračovať aj naďalej“

Nedávne vyhlásenia Microsoftu o tom, že operačný systém Windows 10 Mobile už viac nieje prioritou a znemožnenie nainštalovania aktualizácie Fall Creators Update na jednej z najpopulárnejších Lumii, spôsobili na internete mnoho rozruchu. Mnoho používateľov si na základe týchto náznakov od Microsoftu mysleli, že redmondský gigant o chvíľu zabalí aj samotný Windows Insider Program, keďže už v ňom Microsoft v podstate nemá čo ponúknuť, keďže mobilná platforma dostane už iba bezpečnostné aktualizácie.

Insider program aj v budúcnosti

Podľa odpovede Brandona LeBlanca z Microsoftu na jeho Twitteri to ale vyzerá tak, že sa Microsoft Windows Insider programu pre mobilnú platformu nevzdá. Čo chce ale Microsoft napríklad v takom Fast Ringu ponúknuť nevie nikto a presne túto otázku, si položil aj používateľ opium_tm na windowsphone reddite. Informácie od Brandona LeBlanca mu poslúžili ako piliere, o ktoré vie oprieť svoju teóriu, načo vôbec Microsoft potrebuje Insiderov mobilnej Windows platformy. Samotný komentár od vyššie spomenutého používateľa nájdete tu, no spoločne sa pozrime na to, čo v ňom naozaj predstavivý používateľ Lumie 950 napísal.

Insideri majú v budúcnosti otestovať Windows Core OS, aka Andromeda

Podľa neho Microsoft zámerne predĺžil dátum ukončenia podpory až na rok 2019 a ešte ku tomu aj stále udržiava pri živote Windows Insider program. „V budúcnosti by sa na dnešných Windows smartfónoch, ktoré majú viac ako 3GB RAM, mohli testovať prvé verzie operačného systému Windows Core a následne by Microsoft sprístupnil nový systém aj pre tieto zariadenia.“ Už teraz vieme, že Windows Core OS bude 64-bitový systém, narozdiel od Windows 10 Mobile. Čisto teoreticky, by ale túto zmenu mohli podstúpiť dnešné najvýkonnejšie Windows smartfóny, napríklad ako Lumia 950/950XL, Alcatel Idol 4 Pro alebo HP Elite X3. Po chvíľkovom zamyslení a rozumnom uvážení sa určite všetci zhodneme na tom, že sa táto predstava naozaj dobre číta, no realita bude úplne niekde inde. Aký máte na túto teóriu názor Vy? Stále dúfate v podobný zázrak alebo to už pomaly s Vašim Windows smartfónom vzdávate?

Zdroj: mspoweruser.com

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close