Technológie

Boj proti pirátstvu/warez-u

Veľmi zaujímavý projekt priniesla stránka mojepiratstvi.cz, ktorá uverejnila video aj na video sieti Youtube. Ide o skutočný príbeh Jakuba, ktorý bol niekoľko rokov internetovým pirátom. Za celú dobu pôsobenia na internetovej sfére vytvárala zdieľal warez na rôznych sieťach a weboch, snažil sa priniesť produkty zadarmo iným a tým im spôsoboval škodu, čo si neuvedomoval.

Porušoval práva niekoľkých desiatok, možno stoviek spoločností, či už nelegálne zdieľanými programami, filmami, hrami, či iným nedovolene zdieľaným softvérom. Za túto prácu nedostal nič, iba dobré slovo na internete, kde sa mu ostatní užívatelia poďakovali a udržovali mu akési postavenie na pirátskej scéne. Všetko sa ale otočilo o 180°. Jakub sa dostal do problémov, najprv dostal obálky s tým, že pácha nelegálnu činnosť a nakoniec bol zadržaný políciou a dostal sa do obrovských problémov a najmä dlhoch.
The_Pirate_Bay_logo
Škoda, ktorú napáchal, i keď nevedomky sa vyšplhala na 6 miliónov českých korún. Je pravdou, že takéto niečo je pre obyčajného človeka likvidačné a nestihne to spraviť za rok. Môžete mu ale pomôcť. Ak video na Youtube získa 200 000 videní, veľká časť z jeho trestu, finančnej sumy bude odpustená. Zdieľaním sa to začalo a zdieľaním to môže skončiť! Pomôžte Jakubovi! Môžno niečo zdieľal práve vám.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Komunitnú stránku nájdete aj na facebooku!
Majte na pamäti, že aj vy môžete byť za podobnú warez činnosť stíhaní!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close