Sponzorovaný obsahSpravodajstvoZariadenia

Blackview Tab 15 a Tab 13 – najnovšie Android tablety s pekelne dobrou výbavou v lákavej cene. Ktorý si kúpite?

Najnovšie tablety od spoločnosti Blackview prichádzajú s výrazne lepšou výbavou ako konkurencia, o cene nehovoriac.

Myslíte si, že ére tabletov už definitívne odzvonilo? I keď rozmery telefónov stále rastú a z laptopov sa stále častejšie stávajú tenučké ultrabooky, klasické tablety naberajú na sile a postupom času si získavajú opäť svojich verných používateľov. Produktivita oproti zariadeniam posledných rokov výrazne stúpla a už dnes bežné, cenovo dostupné tablety vedia bezproblémovo nahradiť lacnejší ultrabook alebo drahší smartfón. Presne takýmito zariadeniami sú aj najnovšie modely od spoločnosti Blackview – tablety Blackview Tab 15 a Tab 13. Oba modely zaujmú netradične veľkou dávkou výkonu, najmodernejším softvérom a v neposlednom rade, extrémne nízkou cenou búrajúcou všetku konkurenciu.

Blackview Tab 13

blackview tab 13 fotoaparat
Zdroj: Hekka

Menší prírastok z dvojice najnovších tabletov od spoločnosti Blackview je vybavený 10,1-palcovým displejom so štandardným rozlíšením 1 200 x 1 920 pixelov. Veľká obrazovka tak tablet predurčuje hneď na niekoľko aplikácií, či už máme na mysli pozeranie videí a filmov, prácu či hranie hier. V skratke ho tak môžeme označiť za pracovný nástroj a domáce multimediálne centrum v jednom. Na to, aby ale tablet dokázal zvládať všetky tieto úlohy, musí byť vybavený aj výkonným hardvérom v jeho útrobách.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
blackview tab 13 displej
Zdroj: Hekka

Práve pre poskytnutie dostatočného výkonu aj pri tých najnáročnejších aplikáciách siahol výrobca po overenom procesore Helio G85 od spoločnosti MediaTek. Spoločne s 6 GB RAM je výkon hardvéru viac než len postačujúci a to pri akýchkoľvek typoch použitia. K dispozícii je aj 128 GB interné úložisko, pričom sa nezabudlo ani na poriadne veľkú batériu s kapacitou až 7 280 mAh.

blackview tab 13 bateria
Zdroj: Hekka

Moderný tablet by však mal ponúknuť aj o čosi viac, ako dostatočný výkon a veľkú obrazovku. Výrobca sa preto rozhodol tablet vybaviť aj nadpriemernou fotografickou výbavou a modernou konektivitou. Pri prípadných videohovoroch, či natáčaní videí a vytváraní fotografií sa tak môžete spoľahnúť na skvelý zadný fotoaparát s konfiguráciou 13 Mpx + 0,3 Mpx alebo predný 8 Mpx snímač od spoločnosti Samsung.

Viacerých záujemcov poteší aj možnosť vloženia až 2 Nano SIM kariet, prípadne 1 Nano SIM karty a 1 rozširujúcej pamäťovej TF karty. Nechýbajú ani podpora najnovších geolokačných technológií, či podpora pripájateľnej klávesnice. Čo sa týka operačného systému, k dispozícii je Android 12 s nadstavbou Doke OS_P 3.0 pre krajšie a adaptívnejšie rozhranie najmä v pracovnom režime.

Tablet Blackview Tab 13 momentálne nájdete v bezkonkurenčnej ponuke na e-shope Hekka.com. Pri využití zľavového kupónu „techhekka10“ zrazíte jeho cenu na vynikajúcich 160,47 eur. K dispozícii je bezplatná doprava z HK skladu bez dodatočných poplatkov.

Blackview Tab 15

blackview tab 15 praca
Zdroj: Hekka

Väčší z dvojice tabletov vsádza na o čosi väčší 10,51-palcový displej, no taktiež s FullHD+ rozlíšením. O čosi väčšia zmena však nastala v prípade interného hardvéru, ktorý ponúka o čosi viac výkonu ako jeho súrodenec. Konkrétne je vybavený osemjadrovým procesorom Unisoc T610. Sekunduje mu až 8 GB RAM, no veľkosť interného úložiska zostala nezmenená.

blackview tab 15 vaha
Zdroj: Hekka

Menšie zmeny nastali aj v prípade prípade fotografickej výbavy. Tá vsádza iba na jeden primárny fotoaparát vpredu i vzadu (v identickej konfigurácii 13 + 8 Mpx), čím došlo aj ku vizuálnemu zmenšeniu zadného výrezu pre fotoaparát. Dizajn väčšieho súrodenca je tak o čosi jednotnejší a menej nápadný. Pri spojení s externou klávesnicou tak možno Blackview Tab 15 považovať za vhodnejší na prácu.

O čosi pracovnejší charakter však nevychádza iba z uhladenejšieho dizajnu, väčšej obrazovky a väčšieho výkonu, ale aj z o čosi väčšej výdrže batérie. Jej kapacita vzrástla až na 8 280 mAh, pričom poteší aj podpora rýchleho nabíjania s výkonom 18 W. Čo sa týka konektivity a softvéru, výrobca siahol po identických technológiách ako v prípade tabletu Blackview Tab 13.

Tablet Blackview Tab 15 nájdete taktiež na stránkach e-shopu Hekka.com. V tomto prípade sa však jedná o počiatočný predpredaj, pričom prvé objednávky by mali byť odoslané 20. novembra. Treba tak počítať s mierne dlhšou dodacou lehotou. Rozhodovanie medzi dvojicou tabletou však sťažuje ich cena. Blackview Tab 15 je totižto v počiatočnom predaji dostupný s iba o čosi vyššou cenou ako Tab 13. S kupónom „HKTAB15“ totižto zrazíte jeho cenovku na neskutočných 161,64 eur. Aj v tomto prípade je k dispozícii doprava bez ďalších poplatkov z HK skladu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close