SpravodajstvoWindows

Microsoft povolí používateľom Windows 10 S s podpornými technológiami bezplatný prechod na Windows 10 Pro

Ako je už známe, Windows 10 S je nová, „odľahčená“ verzia Windowsu, ktorá svojim používateľom umožňuje používať len aplikácie dostupné na Windows Store. Nová verzia je zameraná hlavne na študentov a školy a obsahuje stále väčšinu funkcií, ktoré nájdete aj vo Windows 10 Pro. Ak v ňom však potrebujete spustiť klasickú aplikáciu Win32, ktorá nie je dostupná na Windows Store, budete musieť zaplatiť 49 dolárov na upgrade na Windows 10 Pro.

Hoci pre mnohých používateľov Windows 10 to môže byť v poriadku, niektorým to na druhej strane môže spôsobiť problémy. Problém by mohli mať najmä tí, ktorí na svojom zariadení používajú podporné technológie. Našťastie však Microsoft umožní týmto používateľom inovovať na Windows 10 Pro z Windows 10 S bezplatne.

Záväzok pomáhať ľuďom so zdravotným postihnutím

Vo svojom blogovom príspevku Microsoft uviedol, že bude pokračovať v spolupráci so svojimi partnermi, aby v budúcnosti priniesol viac aplikácií pre podporné technológie do Windows Store, čím sa odstráni potreba používateľov inovovať na Windows 10 Pro. Zatiaľ však budú užívatelia asistenčných technológií bezplatne prechádzať na Windows 10 Pro, čo je od softvérového giganta milé gesto.

Microsoft sa tiež zaviazal plniť potreby ľudí so zdravotným postihnutím a poskytovať možnosti pre zariadenia a režimy spolupracujúce s Windowsom. Upozornil aj na niektoré blížiace sa vylepšenia prichádzajúce do Windows 10 s aktualizáciou Fall Creators Update. Nová aktualizácia bude obsahovať množstvo vylepšení programu Narrator, ako aj niektoré vylepšenia lupy a nové farebné filtre, ktoré pomôžu používateľom s farebnou slepotou.

Zdroj: Microsoft Accessibility Blog, vlastný (obrázok)

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close