Apple predstavil iOS 14 – najväčším highlightom sú widgety, ktoré používatelia Androidu dobre poznajú už roky

Najnovšia verzia mobilného operačného systému od spoločnosti Apple prichádza s viacerými novinkami. Prinášame vám ich stručný prehľad

ios 14
Zdroj: Apple

Spoločnosť Apple po mesiacoch v očakávaní konečne predstavila najnovší mobilný operačný systém iOS 14, ktorý bude poháňať nie len existujúce modely smartfónov od výrobcu z Coupertina, ale aj novú generáciu produktov, ktoré budú predstavené na jeseň tohto roka. Najnovšia verzia mobilného operačného systému iOS prichádza hneď s viacerými novinkami, ktoré si v krátkosti spoločne zhrnieme nižšie.

App Library

Ako už napovedá samotný názov, funkcia App Library, čiže knižnica aplikácií organizuje a zoskupuje jednotlivé aplikácie na základe toho, do akej kategórie spadajú, poprípade na základe iných aspektov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
App libary_iOS 14
Zdroj: Youtube (Apple)

Widgety

Ďalšou novinkou sú widgety, ktoré používatelia Androidu, poprípade starého dobrého mobilného OS Windows Phone, dobre poznajú. Widgety jednotlivých aplikácií či služieb stačí chytiť a potiahnuť ich kamkoľvek na pozadie, kde vás budú informovať a nasledujúcich udalostiach, novinkách, počasí, či aktuálnom čase vo väčšom formáte, ako sú klasické ikony aplikácií.

Apple_ios 14_widgety
Zdroj: Youtube (Apple)

Režim obraz v obraze

Režim obraz v obraze je taktiež skvelou novinkou, ktorá v operačnom systéme iOS dlhé roky chýbala. Vďaka nej môžete napríklad nepretržite sledovať video aj v momente, keď odpisujete na správu, poprípade si čítate novinky na vašej obľúbenej webstránke.

iOS 14_rezim obraz v obraze
Zdroj: Youtube (Apple)

Offline prekladač

Novinkou je aj zabudovaná aplikácia prekladača, ktorý pracuje aj v offline režime, čiže bez pripojenia ku sieti. Aktuálne však podporuje iba 11 svetových jazykov, ako aj viacero režimov – textový režim, audio režim a režim konverzácie.

iOS 14_slovnik
Zdroj: Youtube (Apple)

Vylepšená asistentka Siri

Čiastočnými zmenami prešla aj digitálna asistentka Siri, ktorá sa najnovšie vo vybraných situáciách spustí aj v malom okne, aby nenarúšala vašu aktuálnu prácu, či iné dôležité úkony. Novinkou je aj možnosť odosielania zvukových klipov prostredníctvom asistentky, ako aj možnosť diktovania.

Veľké zmeny v Mapách

Pomerne veľké novinky nájdeme v aplikácii Mapy, ktorá minimálne v zahraniční ponúkne nové možnosti navigácie. Apple sa tentokrát zameral na zelené spôsoby prepravy, vďaka čomu v mapách už čoskoro nájdeme dedikovaný režim pre bicykle, ako aj režim pre elektromobily.

iOS 14 mapy
Zdroj: Youtube (Apple)

Pochopiteľne, noviniek a zmien v mobilnom operačnom systéme je naozaj mnoho. Spoločnosť Apple sa zamerali na novinky v rámci Správ, v rámci aplikácie FaceTime, či na ochranu osobných údajov a súkromia používateľov. Prehľad všetkých noviniek, samozrejme, nájdete priamo na stránkach spoločnosti Apple   alebo prostredníctvom videa nižšie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre