Volkswagen oznamuje kľúčovú investíciu, ktorá im má zabezpečiť konkurenčnú výhodu v prípade elektromobilov

Volkswagen investuje ďalších 200 miliónov dolárov do spoločnosti QuantumScape

Volkswagen
Zdroj: Pixabay.com (atimedia)

Solid-state batérie mnohí odborníci označujú za revolučné a v budúcnosti ich vidia ako nastupujúcu generáciu, ktorá by mala vyriešiť hlavné nedostatky  elektromobilov. Hlavnou výhodou tejto technológie je, že elektrolyt je v pevnom skupenstve na rozdiel od súčasných batérií, ktoré disponujú kvapalným alebo gélovým elektrolytom. V praxi to znamená, že budú menej horľavými a toxickými a zároveň by mali ponúknuť vysokú hustotu energie vrátane rýchlejšieho nabíjania.

„Potrebujeme urýchliť vývoj nových technológií“

Portál thedetroitbureau poukazuje na jednu z najzaujímavejších transakcií, ktorá sa v oblasti automobiliek  so sústredením na e-mobilitu odohrala v týchto dňoch. Konkrétne píše o koncerne Volkswagen Group, ktorý zvýšil svoj podiel v spoločnosti QuantumScape o ďalšie investície vo výške 200 miliónov dolárov. Spoločnosť uviedla, že ich cieľom je urýchliť spoločný vývoj nových solid-state batérií.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„S naším partnerom QuantumScape dosahujeme technologický pokrok. Dodatočné investície efektívne posilnia a urýchlia našu spoločnú vývojovú prácu, “uviedol Thomas Schmall, predseda predstavenstva spoločnosti Volkswagen Group Components, ktorý nesie zodpovednosť za batérie.

Elektromobilita je budúcnosťou

Spoločnosť Volkswagen verí, že elektromobilita bude v budúcnosti bežnou súčasťou našich životov, pričom sa je potrebné na ňu dostatočne a hlavne včasne pripraviť, ak chcú byť konkurencieschopným hráčom na trhu.

„Volkswagen berie e-mobilitu za dôležitú súčasť podnikania. Silná pozícia v batériách je v tomto ohľade rozhodujúcim faktorom,..“ uviedol Frank Blome, vedúci oddelenia pre výrobu batérií v spoločnosti Volkswagen Group Components, ktorý ďalej dodal: „Zabezpečujeme našu globálnu dodávateľskú základňu účinnými výrobcami, postupne budujeme výrobné kapacity a poháňame vývoj špičkovej technológie pevných batérií. V tejto súvislosti sa zameriavame na dlhodobé strategické partnerstvá,..“

volkswagen elektricke auto
Zdroj: flickr.com (Rutger van der Maar)

Blome ďalej hovoril o tom, že solid-state batérie považujú za najsľubnejšiu technológiu pre ďalšiu generáciu elektromobilov, do ktorej spoločnosť Volkswagen už niekoľko rokov aktívne investuje. Okrem iného dodáva, že pomocou nového typu batérie by elektromobily mohli dosiahnuť vzdialenosti dojazdu porovnateľné s konvenčnými automobilmi s tým, že doba nabíjania by mala výrazne klesnúť a zároveň by výrobné náklady na tieto batérie mali byť nižšími.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre