BezpečnosťSpravodajstvo

Apple nedaroval štátu iPhone telefóny, ktoré môžete vyhrať. Pozor, ide o ďalší a prefíkaný podvod!

Na svete je ďalšia podvodná súťaž, ktorá oslovila stovky ľudí.

S podvodmi na internete sa v posledných mesiacoch roztrhlo vrece. Častokrát nám chodia správy od „akože dopravcov“, ktorí nám chcú doručiť zásielku, či sa nám ozývajú rôzni ľudia na inzeráty, že chcú za ponúkaný tovar zaplatiť dopredu a preto nám pošlú stránku, kde môžeme vyplniť číslo účtu kam majú poslať peniaze. V skutočnosti však požadujú informácie z bankových kariet, aby mohli zrealizovať platbu vo svoj prospech.

Len nedávno sme upozorňovali na sofistikovaný podvod v prípade podvodných e-mailov, kedy vás osoba označila v dokumente a vám prišlo upozornenie, že vás niekto označil pričom ste nevideli, že išlo už na prvý pohľad o podvodnú e-mailovú adresu. Najhoršie na tom je, že touto metódou sa podarilo obísť ochranné mechanizmy Google. Najnovší podvod, na ktorý upozorňuje polícia SR prostredníctvom svojej Facebook stránky je z podobného súdka. Tentokrát v hlavnej úlohy je však sociálna sieť a označovanie používateľov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nie, nevyhrali ste nový iPhone

Každý z nás rád dostane niečo zadarmo a obzvlášť, ak ide o hodnotnú vec. Práve na tomto stavia i najnovší podvod. Samotný podvod funguje na jednoduchom princípe. Profil na sociálnej siati Instagram označí používateľa, že vyhral nový iPhone. Samozrejme, je prirodzené že ak vás niekto označí na fotografií či v statuse, tak sa pozriete, o čo ide.

V rámci popisu publikovaného statusu sa nachádza odkaz na stránku, ktorá odhaľuje postup, ako si môžete nárokovať výhru. Potom, ako sa prekliknete na stránku tak na vás vyskočí upozornenie, že Apple daroval štátu 70 iPhone telefónov a jeden z nich je i váš. Na to, aby ste si mohli nárokovať výhru musíte však vyplniť kontaktné údaje vrátane informácií z vašej bankovej karty.

Samozrejme, nič ste však nevyhrali a vyplnením údajov odovzdáte podvodníkom, čo chcú – informácie z platobnej karty, aby mohli zrealizovať prevod peňazí.

Preto vám odporúčame, aby ste tento typ pokusov o podvod ignorovali, prípadne nahlásili sociálnej sieti. V závere treba povedať, že je dobré si pamäť, že nikto nám nič zadarmo nedá a najmä, ak sme nemuseli preto vynaložiť žiadnu aktivitu.

Stretli ste sa už s týmto typom podvodu? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close