Uvidíme v roku 2022 na trhu viac smartfónov s logom spoločnosti Huawei? Tieto správy naznačujú, že áno!

Spoločnosť HiSilicon hlási v roku 2022 návrat. Zatiaľ však nevieme podrobnosti, čo chcela spoločnosť týmto presne povedať.

Huawei smartfon
Zdroj: flickr.com (Kārlis Dambrāns) (CC BY 2.0)

Huawei sa od roku 2019 trápi so sankciami zo strany amerických úradov pričom situácia eskalovala koncom roka 2020 a nepriaznivé podmienky pretrvávajú dodnes. Najväčší problém, s ktorým sa čínsky gigant musí pasovať, je nedostatok čipov pre svoje zariadenia. Dôvodom, prečo spoločnosť nemá dostatok procesorov je, že americké úrady obmedzili Huaweiu prístup k produktom, ktoré sú vyvíjané americkými technológiami.

V dôsledku obmedzení sa z niekdajšieho trhového lídra, ktorý ašpiroval na pozíciu najväčšieho predajcu smartfónov na svete, stal trpaslík. V treťom kvartáli minulého roka spoločnosť predala len 5,8 milióna smartfónov. Len pre porovnanie, Samsung ich predal takmer 70 miliónov. Zdá sa však, že čínsky gigant vidí svetlo na konci tunela, informuje portál androidheadlines.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Huawei by mohol mať už čoskoro dostatok čipov

Spoločnosť Huawei najnovšie prostredníctvom sociálnej siete Weibo publikovala plagát, v ktorom komunikuje návrat spoločnosti HiSilicon v roku 2022. Pre tých, ktorí nevedia, tak HiSilicon je jednou z dcérskych spoločností Huawei, ktorá sa venuje vývoju a produkcii čipov. Rovnako treba uviesť, že v minulosti sme mohli vidieť tieto čipy v mnohých vlajkových modeloch telefónov spoločnosti.

Huawei-HiSilicon-comeback-planned
Zdroj: (via) androidheadlines.com

Ako ste mohli vidieť vyššie, tak Huawei moc podrobností v súvislosti s plagátom neprezradil. Nám zostáva len špekulovať, čo tým chcela spoločnosť povedať. Rovnako však treba uviesť, že Huawei bezpochyby nespí na vavrínoch a nečinne nečaká, čo sa stane. Nedávno vyplávalo na povrch, že spoločnosť aktívne komunikuje s ďalšími spoločnosťami z fachu, s ktorými diskutuje o vybudovaní vlastnej továrne na čipy.

Záverom však treba dodať, že stále nevieme, ako a či sa podarilo spoločnosti Huawei obísť sankcie zo strany amerických úradov. Ako nedávne správy ohľadne potenciálnej fabriky odhalili, tak najväčším problémom pri výrobe nových čipov sú technológie vyvinuté americkými firmami, ku ktorým spoločnosť nemá prístup .

Inými slovami, o plánoch spoločnosti aktuálne vieme strašne málo a jediné či môžeme teraz spraviť, je sadnúť si a počkať, čo Huawie chystá. Jedno je však isté, o spoločnosti HiSilicon budeme v tomto roku ešte počuť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre