BezpečnosťSpravodajstvo

Anonymous práve hackli Nestlé, hovoria hackeri

Anonymous vyzvali nadnárodné firmy, aby sa stiahli z Ruska s cieľom, aby nefinancovali Putinov režim, ktorý začal vojnu na Ukrajine. Ak tak nespravia, tak ich hacknú, uviedli. Nestlé sa dostalo na rad ako prvé.

Aktuálny konflikt na Ukrajine, ktorý vyvolalo Rusko, prináša so sebou nielen ekonomické škody, ale aj nezvratné straty na životoch. Mnoho štátov, ale aj firiem, sa preto otáča Rusku chrbtom. Okrem sankcií zo strany štátov a veľkých ekonomických blokov, ruský trh medzičasom opustili stovky nadnárodných spoločností. Dôvodom je, že odmietajú svojimi daňami a poplatkami plniť kasu Kremľu, ktorý bombarduje ukrajinské mestá a ľudí. Cieľom týchto krokov je, aby bola obmedzená schopnosť Ruska financovať vojnu.

Predstavitelia ukrajinskej vlády preto od začiatku vojenského konfliktu vyzývajú nielen ekonomické celky, ale aj spoločnosti, aby obmedzili svoje aktivity s Ruskom. Ministerstvo zahraničných vecí Ukrajiny nedávno zverejnilo zoznam najväčších spoločností, ktoré aj napriek výzve zostali podnikať v krajine.

Tieto výzvy Ukrajiny a nečinnosť niektorých firiem, zo strany hackerov nezostali bez povšimnutia. Tí sa totiž rozhodli túto aktivitu podporiť. Prostredníctvom sociálnych sietí publikovali výzvu, v ktorej vyzvali nadnárodné spoločnosti, aby obmedzili svoje podnikateľské aktivity naprieč Ruskom. Ďalej uviedli, že ak tak nespravia, tak sa stanú terčmi kybernetických útokov.

Anonymous hackli Nestlé, tvrdia hackeri

Zdá sa, že vyhrážky hackerskej skupiny Anonymous, neboli len slovami do vetra. Dôvodom je, že najnovšie hlásia, že sa im podarilo údajne hacknúť systémy spoločnosti Nestlé. Hackeri si túto spoločnosť vybrali z dôvodu, že sa odmietla stiahnuť z ruského trhu.

Podľa publikovaného statusu, získali rôzne databázy spoločnosti. Hovoria, že celkovo získali 10 GB dát.

Treba však uviesť, že odkaz vyššie, ktorý smeruje na uniknuté dokumenty, obsahuje dáta o veľkosti len niekoľkých desiatok MB. Nevieme preto povedať, či ide len o „útržok“ dát, ktorý má dať spoločnosť len do pozornosti, alebo ide o všetky dáta. Samotné dáta, potom ako si ich stiahnete, tak obsahujú rôzne údaje dotýkajúce sa objednávok, platieb a ďalších informácií.

uniknute data nestle
Zdroj: Vosveteit.sk / Printscreen

Ďalej treba uviesť, že sociálnu sieť Twitter zaplávajú aj ďalšie statusy spolu s odkazmi na dáta spoločnosti Nestlé.

Záverom treba povedať, že k hackerskému útoku sa prihlásila hackerská skupina KelvinSecurity Group Hacking, ktorá sa hlási k Anonymous.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close