Spravodajstvo

Anonymous pokračujú s iniciatívou, ktorá môže zavariť ruským oligarchom

Anonymous zverejnili menný zoznam viac ako 2-tisíc firiem ruských oligarchov, ktoré podnikajú v Poľsku. Vyzývajú na ich bojkot.

Anonymous ešte začiatkom augusta prišli s novou iniciatívou, ktorej cieľom je zavariť ruským oligarchom, ktorí podnikajú za hranicami svojej domoviny.

Známy hackerský kolektív, ktorý stojí napríklad za vytvorením nástroja „1920.in“, prostredníctvom ktorého môžu ľudia komunikovať s náhodnými Rusmi, začal označovať firmy ruských oligarchov v krajinách Európskej únie. Cieľom tejto kampane je, aby ľudia prestali nakupovať produkty a služby ruských firiem, čim nepriamo podporujú vojnu na Ukrajine a zároveň, aby oligarchovia v dôsledku straty príjmov vyvíjali tlak na Kremeľ, aby ukončil vojnu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Prvou krajinou, kde došlo k zverejneniu ruských firiem je Veľká Británia. Jednou z významnejších spoločností, ktorej sa dostalo extra pozornosti, je cestovná agentúra TUI Group, ktorú vo veľkej miere vlastní Alexei Mordashov, ktorý je na sankčnom zozname EÚ a USA. Hackeri celkovo zverejnili „v prvom kole“ viac ako 14 tisíc ruských firiem.

Anonymous odkryli ruské firmy pôsobiace v Poľsku

Teraz sa dostali na rad ruské firmy pôsobiace v Poľsku. Hackeri vystupujúci pod hlavičkou squad303 sprístupnili rozsiahli zoznam firiem ruských oligarchov vybraným redakciám.

„Ako sme sľúbili, vybraným redaktorom sme práve poslali úplný zoznam Rusov a ruských spoločností pôsobiacich v Poľsku.“, píšu hackeri v príspevku nižšie.

Na zozname firiem nájdeme viacero veľkých korporácií. Ide napríklad o Global Fuel Energy Company, Residents Design, Neros, Tora Group, S&P Partners, Crowdsystems Poland, Etalon Estate Business, K2 Development, Amber Services a ďalšie. Zoznam celkovo obsahuje 2182 záznamov.

Sprístupnený zoznam zároveň popri mennom zozname firiem obsahuje i ďalšie údaje ako sú napríklad informácie o akcionároch a vlastníkoch.

Hackeri v jednom z príspevkov na dotaz českého serveru Fonetech uviedli, že na rad čoskoro prídu i ruské firmy pôsobiace v Českej republike. Kedy sa ale tak stane, presne nevieme. Môžeme ale očakávať, že je to otázka najbližších dní, nanajvýš týždňov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close