ANDROIDSpravodajstvo

Android smartfóny v Indii budú odlišné od tých, ktoré nájdeme vo zvyšku sveta

Dnes v Android smartfónoch je povinne predinštalovaných 11 aplikácií spoločnosti Google. India mení pravidlá, odbremení výrobcov od tejto povinnosti.

Všetci si vieme dobre predstaviť, koľko zbytočných aplikácií nájdeme v novom smartfóne. Priemerný používateľ má vo svojom telefóne nainštalovaných až 80 aplikácií, pričom množstvo z nich pravdepodobne nikdy nevyužije. Časť z týchto aplikácií tvoria aj zbytočné predinštalované aplikácie, ktoré do zariadenia pridá jeho výrobca. Tieto aplikácie mnohokrát pritom nejde ani odstrániť. Android smartfóny sú tak známe tým, že so sebou prinášajú aj množstvo aplikácií od Googlu. Portál gizmochina.com nás teraz informuje o tom, že veľký technologický región zavádza zmenu. Používanie Google aplikácií a ich prítomnosť v zariadení pri kúpe modelu už nebude povinné. Pre objektívnosť treba ale povedať, že Google tento krok robí v reakcii na základe rozhodnutia tamojšieho dozorného orgánu pre hospodársku súťaž.

Android nebude obsahovať množstvo Google aplikácií, hoci…

Pravdepodobne aj by máte vo svojom smartfóne viacero aplikácií od spoločnosti Google, ktoré boli v telefóne predinštalované. To dáva spoločnosti veľkú konkurenčnú výhodu. Na túto problematiku sa ale pozreli v Indii. Podľa zverejnených správ používatelia Android smartfónov už nebudú nachádzať množstvo predinštalovaných aplikácií v telefóne, ktorý si kúpia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Google bude vyžadovať iba inštaláciu obchodu Google Play. Namiesto 11 kľúčových aplikácií Google nariadených štandardnou dohodou na iných trhoch.“, píše portál.

Ďalšou novinkou je i to, že od výrobcov nebude môcť Google vyžadovať, aby v smartfóne po jeho rozbalení bol prítomný Vyhľadávací panel Google, priečinok s aplikáciami Google alebo ikona Obchodu Play na hlavnej obrazovke. Ikona obchodu sa tak bude môcť skryť do ponuky aplikácií. Tieto zmeny by mali byť v platnosti od druhého štvrťroku 2023, teda už čoskoro. Okrem toho nové pravidlá umožnia indickým používateľom vybrať si predvolený vyhľadávací nástroj počas procesu nastavenia, podobne ako je tomu v Európe.

„Zmeny sa budú týkať iba smartfónov predávaných v Indii. Zavedenie týchto zmien je významné, pretože ukazuje, že Google je ochotný upraviť svoje produkty a služby tak, aby vyhovovali špecifickým potrebám rôznych trhov.“, prízvukuje portál.

Treba ale spomenúť, že Google sa nechystá zdať bez boja. Aj keď Android smartfóny nebudú musieť mať predinštalované aplikácie spoločnosti, tak Google má v pláne odmeniť výrobcov, ktorí v základe prinesú niektoré zo základných 11 aplikácií. Je teda pravdepodobné, že sa výrobcovia budú stále prikláňať k prinášaniu aplikácií spoločnosti a to aj napriek tomu, že to už nebude povinné.

Privítali by ste podobnú zmenu aj na európskom trhu? Alebo aplikácie od spoločnosti Google využívate a neprekážajú vám? Podeľte sa s nami v komentároch o váš názor!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close