ANDROIDSpravodajstvoXiaomi

Android 12 a Xiaomi: Tieto všetky smartfóny nový systém od Googlu už nezískajú!

Android 12 nepríde do viac než desiatky Xiaomi smartfónov. Pozrite sa na aktuálny zoznam nepodporovaných zariadení pre nový Android.

Verzia operačného systému Android s číslovkou dvanásť je bezpochyby jednou z najväčších aktualizácií systému pre smartfóny za posledné roky. Tešiť sa môžeme nielen na množstvo skvelých funkcií, ale najmä na úplne nové používateľské rozhranie v štýle Material You. S veľkou aktualizáciou však prichádzajú i veľké prípravy a my už teraz vieme, ktoré modely od čínskej spoločnosti Xiaomi si nový Android 12 nevyskúšajú. Ak teda vlastníte smartfón od Xiaomi a zaujíma vás, či „dvanástku“ s prívlastkom Snow Cone získate, sledujte pozorne. Na tomto zozname nepodporovaných zariadení sa však zrejme vidieť nechcete.

Android 12 príde do smartfónov každou chvíľou

Keď nám niekto povie, že nečaká na príchod nového prepracovaného Androidu 12 do svojho smartfónu, len ťažko by sme tomu uverili. Naozaj ide o veľkú zmenu, ktorá by mala prísť do prvých zariadení už vo veľmi blízkej dobe. Nasvedčuje tomu i vypustenie verzie systému Beta 5, ktorá by mohla byť už finálnou.

Podľa posledných informácií, ktoré sa dostali na verejnosť vieme, že prvé smartfóny by mali mať dostupnú aktualizáciu na nový Android už v priebehu tohto mesiaca, no najneskôr však uvidíme nový systém v priebehu okróbra. Rozhodne sa je na čo tešiť, pričom očakávame, že Xiaomi prinesie novú „dvanástku“ najskôr do vlajkových smartfónov z radu Mi 11.

Tieto smartfóny však nový systém nezískajú

Len nedávno nás čínske Xiaomi informovalo o tom, že skvelou správou pre nové modely z radu Xiaomi 11T bude predĺžená systémová podpora až na 3 veľké aktualizácie Androidu a 4 roky bezpečnostných záplat. To sa však žiaľ netýka týchto starších smartfónov, ktoré to už „majú spočítané“. Nový Android 12 jednoducho nezískajú i keď sa o ne čínsky gigant neprestane starať. Xiaomi im bude i naďalej poskytovať bezpečnostné záplaty. Tie však budú postavené na staršom Androide 11. Ide konkrétne o tieto modely.

  • Mi 9, Mi 9 SE, Mi 9 Lite
  • Mi 9T, Mi 9T Pro
  • Mi CC9, CC9 Meitu Edition
  • Redmi K20, Redmi K20 Pro, Redmi K20 Premium
  • Redmi Note 8, Redmi Note 8T, Redmi Note 8 Pro
  • Redmi 9, Redmi 9A, Redmi 9 AT, Redmi 9i, Redmi 9C, Redmi 9 Prime
  • Redmi Note 9, Redmi 10X 4G
  • Poco C3, Poco M2, Poco M2 Reloaded

Ako môžete vidieť, zoznam zariadení, ktoré ostanú pre bránou Androidu 12 je celkom obsiahly. Obsahuje však najmä staršie modely či lacnejšie zariadenia, na ktorých by už nová „dvanástka“ nemusela fungovať správne. Ak sa teda tešíte na príchod Androidu 12 a vlastníte niektorý z týchto modelov, zrejme je čas pozrieť sa po nejakom novšom.

Našli ste svoj model na zozname? A na akej verzii operačného systému aktuálne beží váš smartfón? Podeľte sa s nami v komentároch!

via Xiaomiadictos.com

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close