SpravodajstvoXiaomi

Android 11 opäť spôsobuje problémy: Majitelia tohto populárneho Xiaomi hlásia viaceré chyby

Operačný systém Android 11 priniesol do populárneho lacného Redmi Note 8 početné problémy po aktualizácii. Pozrite sa, čo sa s ním deje.

Systémové chyby v smartfónoch nám dali tento rok riadne zabrať. Asi najväčším problémom, ktorý doteraz trápi mnoho ľudí, sú notifikačné bubliny. Tie majú s novým Androidom 11 nový hranatý tvar a nezobrazujú sa správne pre ich používanie. No ako keby toho doteraz nebolo dosť, majitelia jedného lacného, no stále populárneho Xiaomi smartfónu hlásia problémy po aktualizácii práve na Android 11. Nie je zatiaľ známe či ide len o chyby, alebo sa medzi nimi nájdu aj zámerné úpravy pre lepší výkon smartfónu, ako to má čínsky gigant vo zvyku. V každom prípade sa však vyskytujú nepríjemnosti, ktoré potrápili nejedného používateľa tohto modelu, informuje portál Piunikaweb.com.

Android 11 a jeho problémy s animáciami

Prvou zmenou, ktorú si všimli majitelia populárneho Redmi Note 8 od Xiaomi, je zmena animácií ikon na domovskej obrazovke. A keď vravíme, že prišlo k zmene, tieto animácie ikon sa úplne vytratili. Ikony sú teraz tak statické a najviac rozhnevali používateľov smartfónov ikony počasia a kalendára. Tieto ikony boli nadizajnované tak, aby poukazovali na aktuálny dátum, resp. aktuálnu teplotu, no od aktualizácie majú len stabilný obraz.

Statické ikony však nie sú jediným problémom, ktorý trápi majiteľov modelu Redmi Note 8. Tento problém môže byť i zámerným krokom, ku ktorému mohlo pristúpiť Xiaomi k lepšiemu výkonu na tomto staršom zariadení. Ostatné problémy s Androidom 11 však určite nebudú zámerné.

Početné lagy i problémy s výkonom

Keď si spomenieme na predstavenie modelov z radu Redmi Note 8, Xiaomi ich uviedlo na trh ako zariadenia určené pre všetko za dostupnú cenu. Mnohí si tak kúpili spomínaný model i pre hry, i keď sa cena samozrejme podpísala i na výkone. Početné lagy však určite nenapomáhajú takýmto úkonom a navyše niektorí majitelia smartfónu hlásia, že po aktualizácii na Android 11 sa hra jednoducho zastaví a prechádza na 1fps.

Ďalším problémom je i krátka výdrž batérie. Model sa po aktualizácii vybíja rýchlejšie, ako by mal i keď je smartfón nabíjaný rovnako, ako tomu bolo počas verzie Androidu 10. Ak teda vlastníte model Redmi Note 8, odporúčame vám sa s aktualizáciou na Android 11 neponáhľať. Riešenie problémov zatiaľ nie je hlásené i keď uvedením smartfónu do továrenských nastavení pre optimalizáciu systému určite chybu nespravíte.

Vlastníte ešte stále starší Redmi Note 8 z roku 2019? A evidujete problémy po aktualizácii aj vy? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close