BezpečnosťSpravodajstvo

AKTUÁLNE: V Banskej Bystrici vykradli predajňu smartfónov. Ukradli mobily za desaťtisíce €!

V Banskej Bystrici zlodeji vykradli predajňu so elektronikou.

V posledných mesiacoch môžeme prakticky deň čo deň čítať o podvodoch v online priestore akoby sa zdalo, že zlodeji sa presunuli za počítače. No nie je tomu celkom tak, upozorňuje Polícia SR na sociálnej sieti Facebook.

Zlodeji si so sebou zobrali elektroniku za desaťtisíce €

Muži zákona najnovšie hlásia, že v Banskej Bystrici došlo k lúpeži mobilných telefónoch z predajne, ktorá bola umiestnená v miestnom nákupnom stredisku. Zlodeji si doslova urobili dieru do sklenenej steny, cez ktorú vnikli do predajne a následne brali všetko, čo im prišlo pod ruku. Podľa všetkého napáchali škodu najmenej za 20-tisíc €.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Polícia v Banskej Bystrici rieši prípad krádeže mobilných telefónov z predajne nákupného centra.

Páchatelia si doslova „vysekali vstupný otvor“ do sklenenej výplne výkladu, vošli dovnútra a odniesli si mobily za viac ako 20.000 eur. Polícia v uvedenej veci začala trestné stíhanie a po páchateľoch pátra.“, hovoria muži zákona nižšie.

Policajti krátko na to zaznamenali na tiesňovej linke aj oznámenie, že došlo k dopravnej nehode neďaleko predajne. Príčinou malo byť neprispôsobenie rýchlosti jazdy podmienkam, aké panovali na vozovke. No ako na miesto nehody došli záchranári, tak vozidlo bolo prázdne.

Má dopravná nehoda a vylúpenie predajne súvis?

„Krátko po tejto udalosti prijali policajti oznámenie o dopravnej nehode vozidla na ceste I/66 v smere od obce Kováčová na Zvolen.  Príčinou bol pravdepodobne šmyk v dôsledku neprispôsobenia rýchlosti jazdy stavu a povahe vozovky. Vozidlo tak skončilo mimo cesty. Záchranné zložky však po príchode na miesto našli len poškodené auto bez posádky.“

A hoci policajti zatiaľ nespájajú tieto dva prípady v jeden, tak je pravdepodobné, že spolu súvisia. Dôvodom je, že auto sa našlo bez posádky a kúsok od miesta činu, kde došlo k vylúpeniu predajne.

„Oba prípady, ako aj ich možná súvislosť sú v štádiu vyšetrovania.“, uzatvára vzniknutú situáciu polícia.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close