SamsungSpravodajstvo

Samsung prináša vyjadrenie k úprave snímok so 100-násobným zoomom pomocou AI: Ako to teda je?!

Smartfóny od spoločnosti Samsung mali údajne výrazne upravovať snímky mesiaca pomocou funkcie Space Zoom. Pozrite sa na vyjadrenie výrobcu.

Horúcou témou posledných dní je nepochybne úprava fotiek pomocou funkcie Space Zoom, ktorú ponúka spoločnosť Samsung pre svoje prémiové modely. Ide o vytváranie snímok pomocou 100-násobného priblíženia, pri ktorom môžeme fotiť napríklad snímky mesiaca alebo podobne. Niektorí používatelia sa však na sociálnych sieťach začali sťažovať, že tieto snímky nie sú reálne a výrobca telefónov ich upravuje pomocou AI. Teraz sa k celej situácii vyjadrila aj sama spoločnosť, ktorá tieto telefóny vyrába a objasňuje, ako vlastne Space Zoom funguje. Toto vyjadrenie nám prináša portál androidauthority.com a my ho v našom článku sprostredkujeme vám. Ako sa teda juhokórejský gigant postavil k tejto kauze? Pozrite sa na to spolu s nami!

Samsung vyvracia tvrdenia používateľov

Funkciou Space Zoom sú zvyčajne vybavené len prémiové modely spoločnosti, pričom prvým smartfónom s touto možnosťou bol Galaxy S20 Ultra. Problém nereálnych snímok mesiaca sa však týka aj novopredstaveného Galaxy S23 Ultra, pričom všetky tieto modely nie sú úplne najlacnejšími hračkami. Používatelia týchto smartfónov z dielne spoločnosti Samsung tvrdili, že snímky mesiaca sa pomocou AI prikrášľujú a na originálne rozmazané snímky sa pridávajú ďalšie vrstvy. Tie majú byť z obrovskej zbierky snímok mesiaca, ktorými AI disponuje.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Samsung Galaxy S23 Ultra kamerovy modul
Zdroj: Vosveteit.sk

V konečnom dôsledku má prísť k vrstveniu rôznych snímok, čo spôsobí, že výsledok je nereálny. Na originálne snímky mesiaca sa teda môžu pridať aj krátery či iné znaky, ktoré sa na mesiaci v skutočnosti nenachádzajú. To viacerých používateľov zaskočilo a táto kauza sa stala v posledných dňoch virálnou. Teraz sa ale konečne dostávame k oficiálnemu vyjadreniu výrobcu, ktorý nám prezrádza, ako to s funkciou Space Zoom vlastne je. A je teda logické, že Samsung tvrdenia používateľov popiera.

Takto sa výrobca ku kauze vyjadril

Ak by sa informácie o prikrášľovnaní snímok potvrdili, reputácia spoločnosti by sa mohla výrazne poškodiť. Problémom by totiž bola netransparentná komunikácia so zákazníkmi, ktorí by boli zavádzaní nepravdivými informáciami. Je pochopiteľné, že 100-násobné priblíženie môže pôsobiť lákavo a používatelia smartfónov sa naň dokážu pomerne dobre nalákať. Samsung však teraz prináša objasnenie situácie, ktoré možno niekoho poteší a niekoho zasa môže pohoršiť. Na vyjadrenie sa môžete pozrieť nižšie.

Keď používateľ odfotí mesiac, technológia optimalizácie scény založená na AI rozpozná mesiac ako hlavný objekt a nasníma viacero záberov pre kompozíciu viacerých snímok, po ktorých AI vylepší detaily kvality obrazu a farieb. Neaplikuje na fotografiu žiadne prekrytie obrázka.

Samsung teda informácie o prikrášľovaní snímok do nereálnych rozmerov popiera. Neostáva nám teda nič iné ako spoločnosti dôverovať a veriť tomu, že snímky sú realistické.

Potešilo vás vyjadrenie Samsungu? Alebo si myslíte, že k výraznej úprave snímok aj tak prichádza? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close