SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Ako si usmažiť počítač do 5 sekúnd – USBKiller 2.0

USBKill.com je spoločnosť, ktorá vyvinula USBčko, s ktorým by ste sa určite nechceli stretnúť.

Asi už ako správne tušíte, tak tento produkt má za cieľ znefunkčniť počítač, teda nie každý, Mac totiž odoláva aj takejto forme útoku. USBKill vytvorilo údajne už druhú verziu tohto produktu, ktorého však prvá nikdy neuzrela pulty predajní.

USBKiller 2.0 funguje pritom na veľmi jednoduchom princípe – po pripojení do nechráneného USB portu zariadenia rýchlo nabije svoje kondenzátory, následne vytvorí negatívny výboj -200V DC na dátových spojeniach. Prostredníctvom tohto procesu doslova usmažíte váš PC, pripadne iné zariadenie, ktoré obsahuje USB port.

Spoločnosť toto „šikovné“ zariadenia ponúka za 50 dolárov, pričom je si možné kúpiť aj takzvaný „Test Shield“ v hodnote 14 dolárov, ktorý preverí prostredníctvom simulácie či sú vaše USB porty chránené.

Zdroj: USBKill.com

USBKill.com ďalej však dodáva, že ich cieľom nie je ničiť samotné zariadenia, ale poukázať na nezodpovednosť výrobcov zariadení, ktorí nedostatočne zabezpečujú investície svojich zákazníkov.

V každom prípade sa jedná o veľmi zaujímavý a zároveň nebezpečný produkt, ktorý dokáže v podstate z každého zariadenia, ktoré disponuje USB portom vytvoriť bezcennú tehlu. Nižšie na videu si môžete pozrieť demonštráciu sily tohto zariadenia.

USBKiller 2.0 v praxi

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close