Spravodajstvo

Ako si môžete pridať odkaz na váš COVID PAS na plochu vášho smartfónu?

Pozrite sa, ako si môžete pridať odkaz na váš COVID PAS na plochu vášho Android smartfónu, aby ste mohli k nemu pristupovať rýchlejšie.

Aktuálne pandémia súvisiaca so šírením ochorenia COVID-19 trápi mnoho regiónov sveta a výnimkou nie je ani Slovensko. Aktuálne najúčinnejšou zbraňou, ako sa vyhnúť závažnému priebehu ochorenia, je očkovania. To je aj jeden z dôvodov, prečo krajiny sveta tlačia na to, aby sa ľudia nechali očkovať a tým tak pomohli odľahčiť nápor na nemocnice.

Vo viacerých krajinách vrátane tej našej sa môžeme stretnúť s tým, že ak chceme využívať niektoré zo služieb, tak musíme byť očkovaní. Aby sme sa preukázali, že sme zaočkovaní, tak musíme predložiť COVID Pas. Nie tak dávno sme si ukázali, ako si ho môžeme stiahnuť do smartfónu a do aplikácie GreenPass. Následne prostredníctvom aplikácie môžete mať váš COVID PAS neustále po ruke. Rovnako si ho môžete pomocou aplikácie pripnúť i na plochu vášho smartfónu. Čo ak však nechcete využívať spomínanú aplikáciu? Ako môžete následne pristupovať k vášmu pasu rýchlejšie, ako ho prácne vyhľadávať prostredníctvom správcu súborov? Existuje i ďalší spôsob, ako môžeme pristupovať k očkovaciemu certifikátu v telefóne a my si teraz ukážeme ako.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako môžeme pristupovať k certifikátu o očkovaní?

Aj v tomto prípade si budeme musieť stiahnuť do nášho telefónu certifikát o očkovaní. Podrobný návod, ako na to, sme vám ukázali v tomto článku. Vo všeobecnosti je však potrebné navštíviť stránku NCZI a požiadať o certifikát, ktorý vám bude obratom odoslaný za podmienky, ak ste zaočkovaný.

Potom, ako si stiahnete certifikát do mobilu, tak ho nahrajte do aplikácie Google Disk. Urobiť tak môžete prostredníctvom Správcu súborov, kde dohľadajte certifikát a následne zvoľte možnosť zdieľať. Z ponuky vyberte položku Disk. Potom sa vám nahrá súbor do vášho Google Cloudu.

ako pridat odkaz na pdf na plochu obrazovky v androide_1
Zdroj: Vosveteit.sk

V ďalšom kroku si otvorte aplikáciu Disk a dohľadajte súbor. Mali by ste ho vidieť medzi poslednými súbormi, ktoré boli do aplikácie nahrané. Súbor označte a kliknite potom na tri bodky vedľa súboru. Teraz zrolujte ponuku k možnosti Pridať na plochu. Následne, ako zvolíte túto možnosť, tak by malo dôjsť k vytvoreniu odkazu k PDF súboru a k jeho pripnutiu na domovskú obrazovku smartfónu.

Ak chcete mať istotu, že k súboru budete môcť pristupovať vždy, tak vám odporúčame zaškrtnúť aj možnosť „Aktivovať offline prístup“ , takto môžete súbor PDF otvoriť aj vtedy, keď budete mimo pokrytia signálu. Toto nastavenie nájdete v rovnakej ponuke ako možnosť „Pridať na domovskú obrazovku“.

ako pridat odkaz na pdf na plochu obrazovky v androide_5
Zdroj: Vosveteit.sk

Pevne veríme, že tip na funkciu bol pre vás užitočný.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close