Ako si môžete nastaviť VPN vo vašom počítači?

VPN vo vašom počítači môžete nastaviť dvomi spôsobmi. Prvým je pomocou nastavení počítača, alebo potom prostredníctvom aplikácie tretej strany. Pozrite sa, ako na to.

Ako si nastavit VPN v pocitaci_uvodny (2)
Zdroj: pixabay.com (Danny144), úprava: Vosveteit.sk

VPN služby sú medzi používateľmi internetu čoraz populárnejšie. Pre tých, ktorí nevedia, tak pomocou tohto typu služieb môžeme pristupovať k obsahu, ktorý je blokovaný. Rovnako táto služby umožňuje schovať vašu reálnu IP adresu, vďaka čomu budete surfovať po internete viac anonymne. Prípadne môžete pristupovať k rôznym službám, ktoré nie sú u nás dostupné. O tom, ako funguje VPN, sme vám priniesli článok ešte vo februári.

Dnes by sme vám chceli ukázať, ako si môžete nastaviť VPN službu vo vašom počítači s Windowsom. Poďme sa pozrieť, ako na to.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako nastaviť VPN vo vašom počítači?

Samozrejme, na to, aby sme si mohli nastaviť tento typ služby, tak potrebujeme stiahnuť VPN, resp. sa do služby prihlásiť. Existujú aj rôzne bezplatné služby tohto typu, tie však neodporúčame používať. Dôvodom je, že častokrát sú nielen obmedzujúcimi, napríklad znižujú rýchlosť internetu, alebo je možné prostredníctvom nich preniesť len obmedzený počet dát, ale hlavne preto, lebo často zneužívajú údaje a informácie, ktoré cez ne tečú. Prejdime však k samotnému nastaveniu tejto služby vo Windows počítači.

K týmto nastaveniam sa dostanete  potom, ako otvoríte nastavenia vášho počítača a otvoríte možnosť Sieť a internet.

Ako nastavit VPN v pocitaci_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Následne v ďalšom kroku zvoľte možnosť VPN, ako môžete vidieť nižšie na snímke obrazovky.

Ako nastavit VPN v pocitaci_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Potom sa vám otvorí ponuka s ďalšími nastaveniami. Následne zvoľte možnosť Pridať sieť VPN.

Ako nastavit VPN v pocitaci_3
Zdroj: Vosveteit.sk

V ďalšom kroku je potrebné vyplniť informácie, ako je poskytovateľ VPN siete a vaše prihlasovacie údaje. Názov siete môžete zvoliť ľubovoľný.

Ako nastavíte nastavenia vyššie, tak budete môcť surfovať na internete so skrytou IP adresou, či budete môcť pristupovať k rôznym službám, ktoré sú u nás blokované.

Alebo použite aplikáciu, ktorá sa o všetko postará

Nastavenie VPN siete pomocou nastavení Windowsu môže byť pre mnohých komplikované a nekomfortné. Rovnako treba povedať, že ak sa potrebujete prepojiť „z jednej krajiny do druhej“, aby ste si zmenili IP adresu, tak musíte upraviť nastavenia, čo je nepraktické. To je aj dôvod, prečo viacero poskytovateľov týchto služieb ponúka aplikácie. Vo všeobecnosti, nastavenie VPN pomocou aplikácií je veľmi jednoduché a zvládne to každý a to aj menej zdatný používateľ.

Napríklad, potom ako stiahnete inštalačný súbor VPN služby, tak ho stačí otvoriť. Následne vás systém vyzve, aby ste jej povolili možnosť úpravy nastavení vo vašom počítači. Nižšie vám ukážeme, ako môžete do svojho zariadenia nainštalovať službu Surfshark. Je to vskutku veľmi jednoduché.

ako nainstalovat surfshark_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Potom, ako si stiahnete aplikáciu a otvoríte ju, tak po asi jednej minúte dôjde k nainštalovaniu aplikácie. Program vás v ďalšom kroku vyzve, aby ste sa do neho prihlásili.

ako nainstalovat surfshark_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Následne, ako sa prihlásite, tak sa budete môcť pripojiť k rôznym serverom naprieč viacerými regiónmi sveta. Ako sa pripojíte, tak uvidíte upozornenie, ako môžete vidieť nižšie.

notifikacia ze ste pripojeny k VPN
Zdroj: Vosveteit.sk

Hotovo, práve ste sa pripojili k VPN. Proces inštalácie aplikácie, a to aj v prípade iných poskytovateľov, je veľmi podobný a jednoduchý. Následne, ak by ste si chceli skontrolovať, či VPN skutočne funguje, tak si môžete dať do vyhľadávača Google vyhľadať dotaz „What is my IP address“ a následne otvorte nejakú zo stránok, ktorú vám vyhľadávač ponúkne. Potom uvidíte vašu IP adresu.

IP adresa_india
Zdroj: Vosveteit.sk

Používate VPN služby aj vy, alebo rozmýšľate nad tým, že by ste ich vyskúšali? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre