Ako môžete vo WhatsAppe zmeniť meno kontaktu?

Ako môžete upraviť meno vo WhatsAppe a čo môžete spraviť, ak vám táto funkcia nefunguje? Pozrite sa na návod, ak na to.

WhatsApp
Zdroj: Vosveteit.sk (Peter Borko)

WhatsApp je jednou z najpopulárnejších aplikácií na komunikáciu a výmenu správ po celom svete. Môžete si s ňou vymieňať textové správy, hovory a dokonca aj videá. Často pridávame nové kontakty do aplikácie WhatsApp a chceme ich mať uložené pod menom, ktoré nám umožní ľahko ich identifikovať. Ak ste sa rozhodli zmeniť meno kontaktu v aplikácii WhatsApp, nemusíte sa obávať, pretože to je veľmi jednoduchý proces. V tomto článku vám ukážeme krok za krokom, ako zmeniť meno kontaktu v aplikácii WhatsApp, aby ste mali všetky svoje kontakty aktualizované a usporiadané podľa vašich predstáv.

Ako si teda zmeniť meno kontaktu v aplikácii WhatsApp?

Stačí si vybrať konkrétny kontakt pri ktorom chcete upraviť meno, otvoriť s nim chat a vybrať možnosť „3 bodky“ v pravej hornej časti. Viď snímku obrazovky nižšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
označenie 3 bodky v chate WhatsApp
Zdroj: vosveteit.sk

Následne zvoľte možnosť „Zobraziť kontakt“, ako môžete vidieť nižšie.

Označenie možnosti zobraziť kontakt WhatsApp
Zdroj: Vosveteit.sk

V ďalšom okne sa nám otvorí ponuka s možnosťami na úpravu kontaktu, kde vyberte z ponuky možnosť 3 bodky“ v pravej hornej časti obrazovk.

Označenie tri bodky v kontakte WhatsApp
Zdroj: Vosveteit.sk

Nakoniec stačí kliknúť len možnosť „Upraviť“ napísať meno alebo prezývku, ktorú chcete mať zobrazenú pri kontakte a potvrdiť zmeny.

Možnosť upraviť WhatsApp
Zdroj: Vosveteit.sk

Čo robiť, ak vám WhatsApp nedovolí zmeniť meno kontaktu?

Najlepšie, čo môžete v tejto chvíli urobiť, je skontrolovať, či máte aplikáciu WhatsApp aktualizovanú a synchronizovať váš zoznam kontaktov. Na fotografiách nižšie si tu ukážeme.

Otvoríme si aplikáciu WhatsApp kde sa nám hneď na začiatku ukážu naše konverzácie. Následne v pravom dolnom rohu máme možnosť „Odoslať správu“.

Možnosť Odoslať správu WhatsApp
Zdroj: Vosveteit.sk

Vo výbere kontaktov opäť klikneme na 3 bodky“ v pravej hornej časti.

Možnosť 3 bodky vo vybere kontaktov
Zdroj: Vosveteit.sk

Nakoniec už len vyberieme možnosť „Obnoviť“. Potom dôjde k synchronizácii kontaktov uložených v smartfóne. Vo WhatsAppe sa vám bude zobrazovať meno kontaktu ako ho máte uložené v telefóne.

Možnosť Obnoviť WhatsApp
Zdroj: Vosveteit.sk

Opravte si chyby vo vašom telefónom zozname

Problém môže byť aj v tom, že máte nesprávne naformátované kontakty v smartfóne. Správne zoradený a aktualizovaný zoznam kontaktov vám môže ušetriť čas a energiu, keď potrebujete nájsť správnu osobu na rýchlu komunikáciu. Taktiež by ste mohli stratiť kontakt s dôležitými ľuďmi, ak máte neaktuálne alebo neplatné informácie v zozname kontaktov. Vie to byť zdĺhavé a náročné no ale pomocou pár klikov si to vieme spraviť jednoduchšie. Tento návod je zobrazený na smartfóne značky Xiaomi no postup je na ďalších zariadeniach praktický identický.

Kontakte
Kontakte
Developer: Google LLC
Price: Free

Otvoríme si aplikáciu Kontakty na našom smartfóne. Kde následne v pravom dolnom rohu vyberieme možnosť „Opraviť a spravovať“.

Možnosť Opraviť a spravovať
Zdroj: Vosveteit.sk

Následne sa nám otvoria možnosti kde si vyberieme „Zlúčiť a opraviť“.

Možnosť zlučiť a opraviť
Zdroj: Vosveteit.sk

Nakoniec si už len stačí vybrať čo chcete aby sa s vašimi kontaktmi stalo. Je to veľmi jednoduché a rýchle.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre