NávodyXiaomi

Ako môžete aplikáciám obmedziť prístup na internet vo vašom Androide?

Zistite, ako aplikáciám vo vašom Android smartfóne môžete obmedziť prístup k Wi-Fi alebo k mobilným dátam. Spája sa s tým istá výhoda!

Existuje mnoho tipov a trikov na rôzne ťahy od programátorov aplikácií. Určite to poznáte, keď sa vo vašej obľúbenej hre neustále zobrazujú otravné reklamy. Existujú na to jednoduché riešenia, ako napríklad letový režim, ktorého výhodám sme sa venovali v tomto článku. No v prípade odpojenia od siete nemôžete dostávať správy alebo hovory, preto to nemusí byť to najlepšie riešenie. Prístup k sieti viete ale nastaviť pre každú aplikáciu zvlášť a my sa dnes pozrieme, ako na to.

Nemusí ísť iba o reklamy v aplikáciách. Mnoho aplikácií pracuje na pozadí a tým spotrebováva energiu z batérie a tým pádom skracuje výdrž na jedno nabitie. Odpojenie od siete by preto mohlo výrazne predĺžiť aj výdrž vášho zariadenia. Postup nižšie vám ukážeme na telefóne Xiaomi, ale postup ako taký je vo všeobecnosti veľmi podobný a to bez ohľadu na to, od akého výrobcu máte smartfón.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako vypnúť konkrétnej aplikácií prístup k internetu

V prvom rade otvorte Nastavenia a otvorte sekciu Aplikácie.

xiaomi nastavenia
Zdroj: vosveteit.sk

Následne otvorte sekciu Spravovať aplikácie. Zo zoznamu aplikácií si vyberte aplikáciu, ktorej chcete obmedziť prístup na internet.

xiaomi spravovať aplikácie
Zdroj: vosveteit.sk, Spravovať aplikácie

Trochu nižšie sa nachádza možnosť Obmedzenie používania dát.

xiaomi obmedzenie používania dát 1
Zdroj: vosveteit.sk, Obmedzenie používania dát. V tejto sekcii viete vypnúť napríklad aj Autoštart aplikácie.

Kliknutím na danú možnosť sa otvorí zoznam možností pripojenia na internet. Pre úplné vypnutie pripojenia iba odškrtnite všetky možnosti a kliknite na OK. Pri tomto kroku viete taktiež iba obmedziť prístup aplikácie napríklad k mobilným dátam. Prípadné úkony na pozadí aplikácia vykoná iba cez dostupnú Wi-Fi sieť a nebude spotrebovávať vaše mobilné dáta.

xiaomi obmedzenie používania dát 2
Zdroj: vosveteit.sk, Vypnutie prístupu k internetu pomocou Wi-Fi ale aj pomocou mobilných dát pre každú SIM kartu zvlášť.

Pre zvýšené šetrenie batérie odporúčame vypnúť možnosť Autoštart. Táto funkcia má na svedomí automatický štart aplikácie pri zapnutí zariadenia, čiže jej vypnutím viete nielen zrýchliť čas zapnutia zariadenia, ale aj zvýšiť jeho rýchlosť.

Veríme, že vám tento návod pomohol v ušetrení či už batérie, alebo vášho dátového balíčku.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close