Porovnanie produktovXiaomi

Redmi Note 11 Pro 5G vs. Redmi Note 10 Pro: Prekoná nová generácia smartfónu populárny model?

Redmi Note 11 Pro 5G je najnovší a najvýkonnejší smartfón zo série Redmi Note. Je však lepší ako minuloročný Redmi Note 10 Pro?

Včerajšie predstavenie nových smartfónov z radu Redmi Note 11 prebudilo u mnohých fanúšikov spoločnosti Xiaomi zmiešané pocity. Dôvodom je výbava smartfónov, ktorá nevzbudila také dobré ohlasy, ako tomu bolo minulý rok pri modeloch z radu Redmi Note 10. Špičkovým smartfónom v sérii bol najmä Redmi Note 10 Pro, ktorý sa tento rok dočkal až dvoch nástupcov. Sú nimi modely Redmi Note 11 Pro a Redmi Note 11 Pro 5G, ktoré majú tvoriť konkurenciu pre populárnu „desiatku“. Vyplatí sa nám však kúpa skvele vyzerajúceho Redmi Note 11 Pro 5G, ktorý je vrcholným modelom novej generácie smartfónov z radu Redmi Note? Pozrite sa na to spolu s nami!

Výkon a displej

Čím iným by sme začali pri porovnaní smartfónov ako výkonom. Na jednej strane tu máme minuloročný model Redmi Note 10 Pro s čipsetom Snapdragon 732G. Na druhej strane zasa Redmi Note 11 Pro 5G s čipsetom Snapdragon 695, ktorý síce označuje nižšie číslo, no takmer v každej oblasti dokáže prekonať starší Snapdragon 732G. Tento čipset získal vyššie hodnotenie vo výkonnostných rebríčkoch a prináša ako lepšiu optimalizáciu pre hry, tak i lepšie využitie batérie a energie smartfónu. Navyše ponúka i 5G pripojenie, ktoré sa dnes čoraz viac rozširuje.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Redmi Note 10 Pro
Zdroj: YouTube (Renzo Claros – Tech & Cameras)

Ako druhý parameter sa pozrieme na displej, ktorý je pýchou oboch smartfónov. Redmi Note 10 Pro i Redmi Note 11 Pro 5G získali 6.67″ AMOLED displej so 120Hz obnovovacou frekvenciou, v prípade novšieho modelu je však displej o niečo kvalitnejší. Rozdiel však rozpoznáme len veľmi ťažko. Preto by sme tieto dva modely uznali za rovnocenné v otázke displeja.

Kamera a batéria

Keď sa pozrieme na kameru oboch smartfónov, nejaké rozdiely už predsa len nájdeme. V prípade hlavného snímača však zmenu očakávať nemusíme. V oboch modeloch totiž nájdeme 108mpx hlavný snímač kamery, ďalej 8mpx ultraširoký snímač, no zmena nastáva u makro snímača. Tu si Redmi Note 11 Pro 5G o niečo pohoršil v porovnaní s minuloročným modelom. Z 5mpx sa totiž stáva len 2mpx snímač a hĺbkový snímač u novšieho modelu nenájdeme vôbec. Chýba tiež podpora pre 4K video, fotografovia by teda mali primárne siahnuť po staršom smartfóne s označením Redmi Note 10 Pro.

Redmi Note 11 Pro
Zdroj: Xiaomi

Čo sa týka výdrže smartfónu, novší model získava 5000mAh batériu, zatiaľ čo minuloročný model získal 5020mAh batériu. Rozdiel však nájdeme v nabíjaní, kedy z 33W nabíjania novší model získava rovno 67W nabíjanie. A takéto hodnoty sme minulý rok mohli nájsť len u prémiových smartfónov.

Vyplatí sa nám teda kúpa novšieho Redmi Note 11 Pro 5G?

Keď sa spoločne pozrieme na špecifikácie a základnú výbavu oboch smartfónov, nenájdeme veľa rozdielov. Novší Redmi Note 11 Pro 5G naozaj vychádza zo staršieho Redmi Note 10 Pro a prináša ako NFC pre bezkontaktné platby, tak i stereo reproduktory či 3.5mm jack. Ak však potrebujeme vyšší výkon či rýchlejšie nabíjanie, mali by sme siahnuť po novšom Redmi Note 11 Pro 5G. V prípade, že sa chceme sústrediť na kvalitnejšie video či snímky, voľbou je pre nás Redmi Note 10 Pro.

Aby sme si zodpovedali aj otázku, či sa nám vyplatí prechod z minuloročného Redmi Note 10 Pro na novší model, odpoveď je neistá. Nový model totiž neprináša toľko dostačujúcich argumentov pre jeho kúpu, ak vlastníme Pro verziu desiatej generácie série. V prípade, že však vlastníte model z radu Redmi Note 9 či ešte staršej série je zváženie kúpy nového Redmi Note 11 Pro 5G na mieste.

Čo poviete vy, kúpili by ste si nový Redmi Note 11 Pro 5G? Alebo sa vám viac páči nejaký iný model zo série? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close