NávodySpravodajstvoWindows

Ako môžete zistiť kvalitu Wi-Fi signálu, ktorý prijíma váš počítač? PS: Na Wi-Fi indikátor zabudnite, ten nie je takto presný!

Pozrite sa, ako môžete zistiť kvalitu Wi-Fi signálu, ktorý prijíma váš počítač.

Niekoľko dní dozadu sme vám priniesli návod, prostredníctvom ktorého sme vám ukázali, ako môžete skontrolovať kvalitu Wi-Fi signálu prostredníctvom vášho smartfónu. Rovnako sme sa pozreli i nato, ako intenzívny musí byť signál, aby ste mohli napríklad komfortne sledovať videá, počúvať hudbu, telefonovať a podobne. Dnes by sme vám chceli ukázať, ako môžete odhaliť, ako kvalitný Wi-Fi signál prijímate prostredníctvom vášho počítača. Nemusíte sa báť, nie je to zložité a zvládne to skutočne každý.

Ako zistiť intenzitu signálu

Intenzitu Wi-Fi signál môžeme odhaliť prostredníctvom rôznych metód. Prvou z nich je prostredníctvom Ovládacieho panelu. K nemu sa dostanete potom, ako si otvoríte ponuku Štart a napíšte Ovládací panel.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Ovladaci panel Windows_1
Zdroj: Vosveteit.sk

V ďalšom kroku kliknite na možnosť Sieť a internet a potom vyberte možnosť Centrum sietí. V rámci ponuky uvidíte indikátor kvality signálu Wi-Fi. Viď tretiu snímku obrazovky nižšie.

Takto môžete odhaliť ešte podrobnejšie detaily o kvalite Wi-Fi signálu

Ako sme vyššie naznačili, tak vo všeobecnosti indikátory nepokladáme za najlepšie ukazovatele. Dôvodom je, že neodzrkadľujú reálne hodnoty, ale len rozpätie. Je možné skontrolovať kvalitu Wi-Fi signálu i inak? Áno je, a my si nižšie ukážeme ako.

Postup je rovnako jednoduchý. Poďme teda na to. Otvorte si opäť ponuku Štart a tentokrát napíšte „CMD“. Následne otvorte aplikáciu, ktorá sa vám zobrazila (ide o príkazový riadok).

Windows prikazovy riadok CMD
Zdroj: Vosveteit.sk

Potom, ako otvoríte príkazový riadok, tak vložte do neho nasledovný príkaz (bez úvodzoviek): „netsh wlan show interfaces“. Potom uvidíte obrazovku, ako môžete vidieť nižšie. Extra do pozornosti vám dávame riadok Signal, kde uvidíte kvalitu signálu v %.

kvalita Wi-Fi signalu cez CMD
Zdroj: Vosveteit.sk

Ako kvalitný Wi-Fi signál prijímate? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

V závere nám nedovolí povedať, že kvalita Wi-Fi signálu je iba jeden z viacerých faktorov, aby ste mohli komfortne pracovať s internetom. Dôležitú úlohu zohráva aj rýchlosť pripojenia. Preto nám dovoľte dať vám do pozornosti článok, v rámci ktorého sme sa venovali odporúčaným minimálnym hodnotám rýchlosti internetu, aby ste mohli napríklad sledovať videá v HD, 4K kvalite, počúvať hudbu, surfovať po internete a podobne.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close